4 wskazówki dla samodzielnych księgowych

pexels-olia-danilevich-5466810Możesz prowadzić udaną praktykę księgową bez dużego zespołu. W rzeczywistości niektórzy księgowi tworzą swoje wirtualne praktyki księgowe z zamiarem nigdy nie zatrudniania pracowników. Tutaj Biuro rachunkowe Gdańsk wyjaśnia, w jaki sposób możesz osiągnąć ten cel.

Jest coś błogiego w tym, że twoja firma jest „całym tobą”. Ale ta błogość może zmienić się w wypalenie, jeśli nie zastosujesz odpowiednich środków. Poniższe wskazówki pomogą Ci, jako samotnemu wirtualnemu księgowemu, być wszystkim w Twojej firmie z powodzeniem i przy minimalnym stresie.

Wskazówka 1: Outsourcing

Wiem, wiem… nie chcesz drużyny. Ale możesz prowadzić jednoosobową praktykę księgową bez konieczności robienia tego w pojedynkę. Zamiast outsourcingu pracy klienta – co wymaga budowania zespołu – rozważ outsourcing zadań administracyjnych, jak:

 • Projekt i utrzymanie strony internetowej

 • Marketing

 • Księgowość Twojej praktyki

 • Osobiste zadania, które odciągają Cię od budowania i utrzymywania Twojej firmy

Kiedy zlecasz na zewnątrz zadania, które nie są dla Ciebie idealne, uwalniasz swój czas i siłę umysłu, aby skupić się na rzeczach w Twojej firmie, które tylko Ty możesz zrobić.

Wskazówka 2: Wykorzystaj technologię

Jeśli jesteś samodzielnym księgowym, musisz stać się zaawansowanym użytkownikiem technologii. Każdy samodzielny księgowy powinien mieć:

 • Link do harmonogramu

 • Zautomatyzowany system onboardingowy

 • Prosty system przepływu pracy

 • Reguły włączone w oprogramowaniu księgowym, aby automatycznie księgować powtarzające się transakcje klientów

 • Szablony do rutynowej komunikacji, takie jak prośby o informacje od klientów. Gmail i Outlook obsługują zarówno szablony, jak i gotowe odpowiedzi.

Podobnie jak w przypadku outsourcingu, wykorzystanie technologii do jak największej automatyzacji pozwala Ci skoncentrować się na tym, co jest naprawdę ważne w Twojej firmie.

Porada 3: Ustal silne granice

Z jakiegoś powodu wielu właścicieli firm traktuje samodzielnych księgowych jak pracowników, którzy oczekują, że będą na ich zawołanie. Ustalenie silnych granic zmniejsza prawdopodobieństwo takiego zdarzenia. Ustal i przekaż swoim klientom następujące informacje:

 • Twoje zwykłe godziny pracy, w tym święta, które obchodzisz

 • Twoja polityka komunikacji (czas realizacji e-maili, wiadomości telefonicznych itp.)

 • Twój czas realizacji specjalnych życzeń

 • Przewidywany termin dostarczenia ich finansów każdego miesiąca

Pamiętaj, że nawet jeśli jesteś samodzielnym księgowym, nadal jesteś profesjonalistą prowadzącym firmę. Te granice pomogą wzmocnić to dla twoich klientów i ciebie.

Porada 4: Zakochaj się w planowaniu czasu

Kiedy robisz wszystko w swojej firmie, musisz zaplanować swój czas. Planowanie czasu to najlepszy sposób na upewnienie się, że ważne rzeczy nie padają ofiarą pilnych spraw. Niektórzy samodzielni księgowi uważają, że korzystne jest otwieranie „godzin pracy” dla swoich klientów kilka razy w tygodniu. Jest to po prostu otwarte spotkanie Zoom, na które klienci mogą wpaść, aby zadać nieoczekiwane pytania. Pomaga to nie tylko w zarządzaniu czasem, ale także pomaga wzmocnić granice, które wyznaczyłeś.

Artykuł przygotowany z firmą “Doradca finansowy Szczecin

Eksperci Finansowi Szczecin
ul. Kaszubska 19
Szczecin 70-402
woj. zachodniopomorskie

tel: +48 531 930 716

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>