4 wskazówki – dla wszystkich, którym zależy na nieskazitelnie czystych oknach

Mycie okien jest żmudnym obowiązkiem – dlatego musisz mieć pewność, że wszystko zrobisz dobrze – za pierwszym razem. Aby uniknąć konieczności ponownego wykonywania pracy, skontaktowaliśmy się ze specjalistami w tym temacie, aby uzyskać fachową poradę. Najlepszym sposobem na krystalicznie czyste okna są oczywiście rozwiązania, takie jak myjka do okien typu magentycznego, jaką możesz znaleźć tutaj: https://crocogo.pl/product/myjka-do-okien/. Niemniej jednak jest jeszcze więcej sprytnych wskazówek, dzięki którym możesz sobie umilić to zadanie.

okna koszalin1. Wybierz suchy, pochmurny dzień.

Wykonaj tę pracę w płonącym słońcu, a środek czyszczący wyschnie na gorących oknach, zanim będziesz mógł go zetrzeć, pozostawiając trudne do usunięcia smugi. Jeśli pogoda nie będzie współpracować, zacznij od zacienionej strony domu – myjka do okien w takiej sytuacji genialnie poradzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami, jakie się tam pojawią.

2. Najpierw usuń brud i kurz.

Zanim zaczniesz, usuń brud z ramy okna za pomocą szczotki lub odkurz go za pomocą nasadki do odkurzania urządzenia. Zapobiegnie to zamienianiu się brudu w błotnistą warstwę po zmieszaniu ze środkiem czyszczącym. Jeśli szyba Twojego okna jest szczególnie brudna, wyjmij ją i umyj gorącą, płynną wodą i miękką szczotką, a następnie spłucz i pozostaw do wyschnięcia przed ponownym włożeniem.

Aby szybko odkurzyć zasłony i żaluzje, specjaliści zalecają przemycie ich z obu stron za pomocą miotełki z mikrofibry lub otwarcie listew i przesłonięcie każdej z nich wilgotną szmatką, a następnie suchą.

Możesz także odświeżyć zasłony w tym samym czasie, wkładając je do suszarki na 15 minut w cyklu ustawionym na sam nawiew i szybko zmieniając strony, aby zapobiec zgnieceniom.

3. Wybierz odpowiedni środek czyszczący – i korzystaj z niego na bogato.

Nie oszczędzaj środka czyszczącego w sprayu, zwłaszcza jeśli twoje okna wyglądają na wyjątkowo brudne. Potrzebujesz dużo środka czyszczącego, aby rozpuścić i pozbyć się brudu, aby można go było całkowicie zetrzeć – jeśli będziesz skąpić środka czyszczącego, na pewno zobaczysz smugi. Sprawdź także różne już dobrze przez innych przetestowane środki czyszczące w zależności od zadania, aby wiedzieć z którymi z nich najlepiej będzie współpracować Twoja myjka do okien.

Połącz składniki i wlej je do butelki z rozpylaczem. Jeśli masz dzieci lub zwierzęta, sprawdź w pierwszej kolejności te same składniki na zewnętrznej stronie butelki dla bezpieczeństwa ich zastosowania.

4. Użyj ściereczki z mikrofibry.

Niektórzy ludzie lubią suszyć szyby gazetami, ale lepiej jest używać ściereczek z mikrofibry wielokrotnego użytku. Są bardzo chłonne, zmywalne i pozostawiają szkło błyszczące i wolne od smug. Wypróbuj szklane ściereczki z mikrofibry, które mają specjalną teksturę w kształcie plastra miodu, aby bez zarysowań zbierać plamy po wodzie, smugi i zabrudzenia z luster i szkła.

Jeśli wolisz używać ręczników papierowych, wybierz markę odpowiednią do zadania. Słabe ręczniki papierowe mogą się szybko niszczyć i pozostawić kłaczki. Nie oszczędzaj więc na ręcznikach papierowych, ale koniecznie zainwestuj w te wyższej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>