Jak wybrać najlepszą karmę dla psa?

23Kochamy naszych czworonożnych psich przyjaciół. Uwielbiamy patrzeć na ich merdające ogony i roześmiane pyszczki. I bądźmy szczerzy to właśnie psy cieszą się na nasz widok najbardziej. Nikt pod tym względem nie może im dorównać. Za to je właśnie uwielbiamy, za to że po prostu są psami. Każdy z nas chce być odpowiedzialnym właścicielem i zadbać o to by jego wierny psiak żył jak najdłużej. Jednym z aspektów, które mają największy wpływ na zdrowie naszego psa jest żywienie. Tylko jak się w tym odnaleźć? Skąd wiedzieć jaką karmę wybrać? Czy karmić tylko jedną? Który skład jest najlepszy? I jak pogodzić wybór dobrej karmy z wielkością naszego portfela?

Co to znaczy dobra karma?

Doskonale wiemy, że psy to mięsożercy, dlatego po dobrej karmie powinniśmy się spodziewać dużej ilości mięsa. Raczej nigdy nie widzieliśmy dzikiego psa, który jadłby zboże. Trudno się temu dziwić, zboża zawierają bardzo dużo węglowodanów. Pszenica, kukurydza, ryż to tzw. wypełniacze. Nasze psy ich nie potrzebują. Tak, dokładnie nie potrzebują. Unikajmy karm, które mają duże ilości zbóż, a najlepiej wybierajmy takie, w których ich nie ma. Oczywiście jakieś wypełniacze są konieczne, dobrze w tej roli sprawdzą się owoce i warzywa m.in. ziemniaki, marchewka, dynia. A co z dodatkami? Czy musimy unikać wszystkich dodatków? Nie. Konserwanty i barwniki są całkowicie zbędne. Natomiast zioła jak: rumianek, oregano, rozmaryn są świetnymi dodatkami. Nie musimy się tez bać takich elementów jak tauryna, glukozamina i chondroityna. Dzięki nim serce i stawy naszego psa, będą w lepszej kondycji. Dobra karma to taka, w której jest dużo mięsa, nie ma zbóż, a wszelkie dodatki zapewniają naszemu psiakowi potrzebne witaminy oraz mikro- i makroelementy.

Jak wybrać dobrą karmę?

Wiemy już co znaczy dobra karma. Pozostaję pytanie jak znaleźć dobrą karmę? W internetowym gąszczu, gdzie jesteśmy obsypywani mnóstwem reklam, pięknych opakowań i wspaniałych obietnic producentów możemy się zgubić. Dlatego powinniśmy zebrać potrzebne nam informacje, zasięgnąć języka, porównać składy, wybrać karmę, a potem gdy zajdzie taka konieczność nie bać się po prostu jej zmienić. Najważniejszy jest skład. Oceniamy czy karma jest dobra, po jej składzie. Przypomnijmy dobry skład ma dużo mięsa, mało zbóż, zawiera owoce, warzywa i zioła. W Internecie możemy znaleźć całkiem dużo wiarygodnych rankingów karm, które mogą okazać się pomocne w porównaniu składu. Weźmy też pod uwagę indywidualne potrzeby naszego psa. Czy dużo się rusza? Czy nie powinien trochę schudnąć? Czy ma jakieś alergie? W jakim jest wieku? Czy na coś choruje? To wszystko może wydawać się oczywiste przy wyborze karmy, ale nie zapominajmy o tym. Dla każdego psa dobra karma może oznaczać co innego. Podpytajmy naszych znajomych jakich producentów polecają, a jakich na pewno odradzają. Porozmawiajmy z naszym weterynarzem (dobry weterynarz powinien mieć podstawową wiedzę na temat żywienia psa i pomóc nam w wyborze tej najlepszej). Bądźmy ostrożni czytając opinie w Internecie. Są pomocne, ale nie powinny mieć największego wpływu na nasz wybór. Weźmy też pod uwagę wielkość naszego portfela. Nie powinniśmy oszczędzać na żywieniu naszego czworonoga, ale czasami można znaleźć całkiem atrakcyjne oferty tej samej karmy, tylko w innym sklepie stacjonarnym albo internetowym. Warto poświęcić kilka dodatkowych minut na sprawdzenie aktualnych cen w różnych miejscach. Potrzeby naszego psa mogą się zmienić i dobra karma przestanie być tą najlepszą. Wtedy poszukajmy innej dobrej karmy. Więcej iformacji na temat karma dla psów można znaleźć tutaj.

Dobra karma uszczęśliwi naszego psa

Nasze psy nie mogą same wybrać karmy, która byłaby dla nich najlepsza. Będą jadły to co im zapewnimy. Dlatego to takie ważne byśmy świadomie podejmowali decyzje dotyczące żywienia naszego psiego przyjaciela. Dzięki temu zapewnimy mu lepsze zdrowie fizyczne oraz psychiczne i będziemy mogli dłużej cieszyć się jego merdającym ogonem.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>