Jak wybrać oświetlenie do domowego biura?

jak-wybrac-oswietlenie-do-domowego-biura

 

Praca zdalna od momentu pandemii przestała być dla wielu z nas czymś niecodziennym i nietypowym. Coraz więcej branż daje szansę pracownikom na realizowanie obowiązków zawodowych z domowego zacisza. Organizujemy w domu małe biuro, aby móc sprawnie pracować. Niezbędne jest nam właściwie dobrane oświetlenie. Jakie lampy sprawdzą się podczas home office?

Lampka biurkowa – wybór ma znaczenie

Wyznaczyliśmy przestrzeń na biurko, fotel i podręczną szafkę. Ustawiliśmy komputer oraz wszystkie niezbędne urządzenia. Zanim zaczniemy pracę musimy również dopasować oświetlenie, w tym lampkę biurkową. Na rynku można znaleźć rozmaite modele. Które z nich będą odpowiednie?

Kluczowy jest dobór wedle indywidualnych preferencji. Ciekawe propozycje lampek biurkowych można znaleźć na stronie https://lightplus.pl/. Zacznijmy od uwzględnienia miejsca dostępnego na biurku, a także przemyślenia, jakie światło sprawdzi się podczas wykonywania konkretnych zadań. Czego innego bowiem potrzebuje grafik, korektor, informatyk czy ilustrator.

Gdy na blacie biurka jest dość mało wolnego miejsca, szukajmy lamp o niewielkiej podstawie, z możliwością dowolnego ustawienia kierunku padania światła. Lampka o regulowanym ramieniu, a także pozwalająca na precyzyjne ustawienie klosza, to najlepszy wybór.

Warto również pamiętać o tym, aby lampkę biurkową ustawiać po przeciwnej stronie w stosunku do ręki dominującej. Osoby praworęczne powinny więc ustawić ją po lewej stronie biurka, leworęczni zaś – po prawej. Dzięki temu podczas pracy nie będziemy zasłaniali sobie światła.

Kinkiety ścienne – ciekawa alternatywa

Jeśli pozwala na to metraż mieszkania bądź domu, na biuro przeznaczamy odrębne pomieszczenie. Możliwość oddzielenia strefy pracy od tej, z której korzystamy w celach prywatnych, jest bardzo ważna. Nierzadko jednak domowe biuro to po prostu wydzielony kąt np. w salonie. Oświetlenie ma tu zatem jeszcze większe znaczenie i musi być dobierane nie tylko pod kątem wykonywanej pracy.

Jeśli zależy nam na oszczędności miejsca na blacie biurka, ale i na podłodze, możemy postawić na kinkiety ścienne. Umieszczone na ścianie, przy której ustawione jest biurko, pozwolą na równomierne oświetlenie przestrzeni do pracy. Warto, aby oferowały źródło światła kierowane ku dołowi. Żarówka musi być na tyle mocno osłonięta, żeby nie raziła w oczy podczas pracy przy biurku.

Wybierając kinkiet do strefy pracy należy również pamiętać o tym, że to lampa, która powinna być spójna pod względem estetyki z pozostałymi typami lamp zastosowanymi w danym pomieszczeniu. Dzięki temu uzyska się wrażenie harmonijnego i spójnego wnętrza, z jednoczesnym podziałem na strefy o konkretnych funkcjach.

To tylko dwie z propozycji lamp, które sprawdzą się w domowym biurze. Zapoznajmy się z ofertą wybranego sklepu internetowego, weźmy pod uwagę własne preferencje oraz oczekiwania względem oświetlenia. Z pewnością uda się znaleźć rozwiązanie, które będzie sprzyjało efektywnej pracy, a do tego zadowoli walorami wizualnymi.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>