Wycieczka last minut, czyli jak się spakować „na ostatnią chwilę”?

oferujemy lastTa wskazówka może wydawać się dość podstawowa, ale ludzie regularnie przesadzają podczas pakowania lub zapominają spakować pewne rzeczy, ponieważ po zabookowaniu wycieczki typu last minute z wylotem jutro biegają w szaleńczym tempie, rzucając rzeczy do torby bez zastanowienia i skupienia.

Chociaż masz tylko ograniczony czas na spakowanie, ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na to, by usiąść i spokojnie stworzyć listę.

Nie możesz po prostu wrzucić rzeczy do torby w ostatniej chwili – to skończy się katastrofą.

Rzeczy do spakowania na podróż last minute

  • Artykuły toaletowe: lista rzeczy powinna obejmować szczoteczkę do zębów, pastę do zębów, dezodorant, obcinacz do paznokci itp.

  • Produkty kosmetyczne: makijaż, zmywacze, rutynowe produkty do kąpieli i włosów.

  • Odzież: bielizna, skarpetki, koszule, szorty lub spodnie (w zależności od pogody), sukienki, obuwie i akcesoria, takie jak szaliki, rękawiczki, czapki i może kilka skromnych akcesoriów).

  • Elektronika: telefon, aparat, komputer (jeśli uważasz, że go potrzebujesz), adapter i czytnik elektroniczny, a także wszystkie wymagane ładowarki i kable.

  • Dokumenty i karty: paszport, kopie paszportu ze zdjęciem, alternatywne dokumenty tożsamości, karty kredytowe i debetowe, karta zdrowia (w przypadku podróży krajowych) lub karta ubezpieczenia podróżnego (w przypadku podróży za granicę).

  • Rozrywka: książki, czasopisma i / lub treści do pobrania, które zapewnią Ci rozrywkę!

Powyższe jest oczywiście tylko orientacyjnym przewodnikiem, który należy wypełnić bardziej szczegółowo i dostosować do własnych potrzeb, w zależności od miejsca docelowego i stylu podróży (tj. Na kempingu potrzebujesz dodatkowego sprzętu).

Sprawdź prognozę pogody

Jeśli pakujesz się na wycieczkę last minute (lub każdą inną podróż), absolutnie konieczne jest sprawdzenie prognozy pogody. A ponieważ prawdopodobnie wyjeżdżasz ni później w ciągu następnego tygodnia, jeśli nie jutro, prognoza powinna być dość dokładna.

Pogoda jest jedynym czynnikiem, który może pozytywnie lub negatywnie wpłynąć na twoją podróż, ale jest to również jedna z rzeczy, które większość podróżnych uważa za oczywiste, a ludzie dość często są zaskoczeni.

To, co pakujesz pod względem odzieży, obuwia itp., Ostatecznie będzie podyktowane pogodą w miejscu docelowym. I nie zakładaj, jaka będzie pogoda, zawsze sprawdź.

Pobieranie aplikacji pogodowej przed wyjazdem to świetny sposób, aby być na bieżąco z najnowszymi prognozami.

Zdobądź odpowiedni bagaż

Po utworzeniu listy kontrolnej i sprawdzeniu pogody możesz zdecydować, czy zmieścisz wszystko w bagażu podręcznym, czy też będziesz musiał sprawdzić walizkę.

Wybierając torbę do podróży, zadaj sobie pytanie, jaki rodzaj bagażu będziesz potrzebować. Torba powinna chronić jej zawartość, dlatego musisz wziąć pod uwagę to, co będziesz pakować, i odpowiednio wybrać torbę.

W przypadku krótkich podróży rozważ zakup toreb weekendowych, które ograniczą ilość bagażu. Torby z miękkim materiałem zewnętrznym zwiększają pojemność, dzięki czemu można do nich dodać więcej rzeczy, ponieważ są w stanie się rozciągać, a twarda oznacza, że ​​nie możesz rozciągnąć pojemności opakowania.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>