Wynajem mat wyjściowych – dlaczego warto się zdecydować?

20221027111250_g7d62afa9f8e211a94c13c32bd06d422e3564a70fef72d8c83d917ce3cc946b65ae27a90b2ce2e1baecb6f8255fc49bddc42b56f9dfee15b958ce55e5f87d3024_640.jpg

Czy wiesz, że w okresie jesienno-zimowym 1000 osób wchodzących do budynku może wnieść łącznie nawet kilogram piasku i innych zanieczyszczeń? To problem nie tylko natury estetycznej, niekorzystnie wpływający na wizerunek firmy. Takie ślady sprawiają, że podłoga staje się śliska, a przez to niebezpieczna. Rozwiązaniem są maty wejściowe antypoślizgowe – wynajem jest dobrym sposobem, by się w nie zaopatrzyć.

Maty wejściowe mogą być stosowane wszechstronnie: zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, w lokalach komercyjnych i prywatnych. Niekoniecznie musisz je kupować – w przypadku mat wejściowych możliwy jest ich wynajem. Wszelkie informacje na ten temat znajdziesz na: https://www.bhp-bejma.pl/maty.

Maty wejściowe antypoślizgowe – po co się je stosuje?

Stosowanie dobrej jakości mat wejściowych niesie z sobą szereg korzyści. Podstawową kwestią jest bezpieczeństwo. Zabrudzenia wnoszone do budynku na podeszwach butów są bowiem nie tylko nieestetyczne, ale również mogą stać się przyczyną poślizgnięcia i upadku.

W oczywisty sposób maty wejściowe korzystnie wpływają na wygląd wnętrza. Sprzyjają ograniczeniu zużycia podłóg w obszarze wejściowym i wydłużają okres eksploatacji powierzchni. Nierzadko obniżają także koszty sprzątania.

Jakie powinny być dobre jakościowo maty antypoślizgowe?

Aby maty spełniały swoją rolę, powinny być dopasowane do okoliczności, na które będą narażone. Kluczowe jest ustalenie optymalnego wymiaru oraz zapewnienie stabilnego przylegania do podłogi – jeśli zdecydujesz się w przypadku mat wejściowych na wynajem, możesz precyzyjnie dobrać te parametry do konkretnego wnętrza.

Pamiętaj, że zbyt krótka mata wejściowa nie spełni swojej funkcji, natomiast zbyt długa może narazić użytkownik na niebezpieczeństwo. Optymalnie szerokość mat wejściowych powinna być o około 20% większa od szerokości luki drzwiowej.

Ponadto maty wejściowe powinny:

  • skutecznie zatrzymywać brud, zanieczyszczenia i wilgoć,
  • absorbować wilgoć,
  • przez długi czas zachowywać atrakcyjny i estetyczny wygląd,
  • być wytrzymałe na oddziaływanie mechaniczne,
  • sprawdzać się w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Pielęgnacja mat wejściowych

Maty wejściowe będą prezentowały się dobrze przez dłuższy czas, jeśli zadbamy o ich odpowiednią pielęgnację. Jak dbać o maty wejściowe? Serwis i czyszczenie to absolutna podstawa. Regularne działanie pozwala utrzymać włókna w dobrym stanie, tym samym przedłużając ich żywotność. Dodatkowo systematyczne usuwanie zabrudzeń korzystnie wpływa na efektywność mat i zapobiega przenoszenie nagromadzonego wewnątrz brudu na położone w głębi wnętrza podłogi.

W przypadku mat stosowanych wewnątrz budynku wystarczy codziennie odkurzać ich powierzchnię, a okresowo poddawać czyszczeniu natryskowemu. Przy matach zewnętrznych dobrym pomysłem jest mycie ciśnieniowe wodą z dodatkiem detergentu.

Nie zapomnij, że maty gorszej jakości zwykle czyści się trudniej, a po pielęgnacji prezentują się one mniej korzystnie od solidnych modeli.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>