Jak wykonuje się izolację podłogi na gruncie pianką PUR?

pinak-pur2Podłoga na gruncie zawsze znajduje się w budynkach, w których nie ma piwnicy. Aby uchronić ją przed szybkim zniszczeniem, niezbędne jest wykonanie prawidłowej izolacji. Chroni ona podłogę przed uszkodzeniami związanymi z oddziaływaniem wilgoci oraz niskich lub wysokich temperatur. Źle wykonana izolacja może skończyć się bardzo nieprzyjemnymi i kosztownymi konsekwencjami – pękaniem posadzek i ścian, a także utratą ogromnych ilości ciepła od strony gruntu. Warto zatem do izolowania podłogi zaangażować profesjonalistów wykonujących izolacje pianką PUR Wrocław. Firma taka posiada odpowiednio wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników oraz wysokiej jakości materiały i sprzęt.

Z jakich warstw powinna składać się podłoga położona na gruncie?

Podłoga usytuowana bezpośrednio na gruncie musi składać się z kilku warstw. Pierwsza z nich to podsypka wykonana z zagęszczonego mechanicznie piasku lub żwiru. Musi ona mieć grubość 15-25 cm. Następnie kładziona jest posadzka betonowa, której zadanie polega na stabilizacji kolejnych warstw. Przed przenikaniem wilgoci chroni izolacja przeciwwilgociowa przeważnie wykonana z folii polietylenowej lub papy podkładowej. Kolejny krok polega na położeniu izolacji termicznej wykonanej ze steropianu lub wełny mineralnej. Coraz większym powodzeniem cieszy się jednak izolowanie podłogi na gruncie pianką PUR. Na dobrze zaizolowane podłoże wylewa się szlichtę betonową przeznaczoną pod właściwą posadzkę. Podczas prac budowlanych związanych z wykonywaniem podłogi na gruncie warto pamiętać o starannym zaplanowaniu wszelkich instalacji. Pominięcie lub zaniedbanie tego kroku może skutkować niewygodnymi i kosztownymi poprawkami.

Dlaczego pianka PUR sprawdzi się do izolacji podłogi na gruncie?

Pianka poliuretanowa to często wybierany materiał do izolacji podłogi usytuowanej bezpośrednio na gruncie. Wykorzystuje się tu materiał o strukturze zamkniętokomórkowej, który ma dobre właściwości termoizolacyjne. Jest też nieatrakcyjny dla gryzoni, owadów i innych insektów. Piankę PUR zaleca się szczególnie w domach, w których stosowane jest ogrzewanie podłogowe.

Podsumowanie

Izolację podłogi na gruncie pianką PUR warto zlecić firmie oferującej również inne prace budowlane – np. wykonującej elewacje Wrocław. Pozwoli to na zaoszczędzenie pieniędzy oraz czasu traconego na poszukiwanie innych przedsiębiorstw.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>