Zagraniczna podróż służbowa autokarem – kogo wzywać w razie awarii pojazdu?

pexels-photo-276691

W zagraniczne podróże służbowe nie zawsze jeżdżą pojedynczy pracownicy. Często zdarza się, że wyjeżdża cała grupa na różnego rodzaju konferencje, wyjazdy studyjne czy szkolenia, które mają podnieść kwalifikacje zawodowe i umiejętności kadry pracowniczej. W takiej sytuacji nie sprawdza się zwykle komunikacja publiczna, a wyjazd samochodami służbowymi oznaczałby konieczność jazdy kilkoma samochodami. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wynajęcie autokaru.

Wynajmowane autokary najczęściej są w doskonałym stanie technicznym i wizualnym, gdyż właśnie tego oczekują klienci firm wynajmujących pojazdy. Niestety, może się zdarzyć, że nawet najlepszy i najbardziej nowoczesny pojazd odmówi posłuszeństwa w najmniej odpowiednim momencie. Wtedy pojawia się spory problem, gdyż po pierwsze, trzeba pojazd naprawić. A po drugie – konieczne jest zorganizowanie komunikacji zastępczej. Zepsuty pojazd w podróży służbowej zawsze bowiem oznacza stres, opóźnienia i problemy z dotarciem do celu.

Pomoc drogowa dla autokarów za granicą

Jeśli autokar zepsuje się za granicą, bardzo często nie wiemy, co robić i gdzie szukać pomocy. Jeśli pojazd jest ubezpieczony i posiada pakiet dodatkowych usług ubezpieczeniowych, często można skorzystać ze wsparcia ubezpieczyciela. To on załatwia wszystkie kwestie formalne związane z naprawą, holowaniem pojazdu czy poszukiwaniem autokaru zastępczego. Dobra pomoc drogowa Hannover to sprawdzona propozycja usług drogowych dla osób, które podróżują po Niemczech. Autokar można wtedy bezpiecznie odholować do najbliższego warsztatu lub też zamówić usługę naprawienia pojazdu na miejscu. Wszystko zależy od tego, jak duża jest usterka i ile zajmie jej usuwanie. Wszystko też zależy od pogody. Jeśli autokar zepsuje się podczas srogiej zimy, trzeba raczej natychmiast szukać dla osób nim podróżujących dobrej komunikacji zastępczej.

Wielu kwestii należy dopilnować jeszcze przed wyjazdem

Gdy wybieramy się w podróż służbową za granicę, warto taki wyjazd bardzo dobrze zaplanować. Ważne są nie tylko warunki bytowe, dobry i wygodny hotel czy świetnie zorganizowany plan wyjazdu. Przed udaniem się w podróż warto też zadbać o wszystkie kwestie związane z podróżowaniem samochodami czy autokarami. W pierwszej kolejności trzeba dopilnować wszelkich kwestii ubezpieczeniowych – pojazdy muszą mieć aktualne ubezpieczenie i najlepiej sporo usług dodatkowych z tym związanych. Dobrze jest również zaopatrzyć się w namiary na pomoc drogową i warsztaty w okolicy miast, w których będziemy przebywać. Zepsute pojazdy wiążą się bowiem z wieloma nerwami i stresem. Na miejscu awarii czasem więc trudno zachować zdrowy rozsądek i jasność myślenia, które pozwolą na szybkie zorganizowanie pomocy. Jeśli namiary na pomoc drogową czy warsztaty będziemy mieć wcześniej, mniej problemu będzie sprawiało zorganizowanie holowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>