Zalana siedziba firmy? Sprawdź, co zrobić!

Po tym, jak Twoja firma doświadczy szkód spowodowanych przez nieszczelną rurę, ulewy lub powódź, naturalnie chcesz jej jak najszybciej przywrócić normalne funkcjonowanie.

workers-1082467_960_720

Tak samo zrozumiałe jest, że rozważasz sprzątanie i osuszanie kraków, aby zaoszczędzić pieniądze lub czas. Problem polega na tym, że czyszczenie po uszkodzeniach spowodowanych wodą nie zawsze jest tak proste, jak się wydaje. Ten wpis podkreśla pewne kluczowe rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, zwracając uwagę na uszkodzenia spowodowane wodą o nieszkodliwej kategorii.

Pierwsze jednak – dowiedz się, czy na pewno z taką wodą masz do czynienia

Jeśli przeczytałeś już nieco artykułów na ten temat, to wiesz, że uszkodzenia mogą być spowodowane przez trzy różne rodzaje wody, w tym: wodę czystą, szarą bądź czarną.

Ważne jest, aby zrozumieć różnice, ponieważ woda kategorii 2 i 3 stwarza zagrożenie dla zdrowia pracowników i klientów i musi być traktowana inaczej. Najbardziej prawdopodobnym źródłem czystej wody byłaby woda z rury, podgrzewacza wody, linii parowych lub nawet wody deszczowej. Podstawowa zasada jest taka, że ​​powinna wyglądać i pachnieć jak woda z kranu.

Radzenie sobie ze szkodami spowodowanymi przez wodę kategorii 2 lub kategorii 3 lub przez ciężkie powodzie wiąże się z dodatkowymi względami, których nie znajdziesz w tym wpisie, ale możesz przeczytać o tym w sieci internetowej, bowiem artykułów i poradników na ten temat naprawdę nie brakuje.

Upewnij się, że wiesz z czym musisz się uporać

Trudnym wyzwaniem w walce z uszkodzeniem spowodowanym przez zepsutą rurę lub wtargnięcie wody deszczowej jest to, że zazwyczaj można zobaczyć tylko niewielką część rzeczywistych uszkodzeń. Większość wilgoci jest często ukryta w ścianach i bardzo ważne jest zidentyfikowanie i wysuszenie wszystkich dotkniętych obszarów, aby zapobiec pleśni.

Metody radzenia sobie z uszkodzeniami ścian zależą od rodzaju materiałów, a także tego, co kryje się za tymi materiałami. Płyty gipsowo-kartonowe często można uratować, gdy szybko zareagujesz na uszkodzenia. Możesz kupić mierniki wilgotności, które pozwalają ocenić integralność strukturalną. Jeśli integralność zostanie sprawdzona, podejście suszenia będzie zależało od zawartości ściany. Jeśli ściana ma izolację, musisz użyć cięć przeciwpowodziowych. Jeśli nie ma izolacji, zwykle najlepszą metodą jest tworzenie otworów. A jeśli masz do czynienia z zaporą sieciową, będziesz chciał używać cięć przestawnych.

Będziesz także musiał sprawdzić materiały podłogi. Jeśli podłogi są dywanowe, możesz odciągnąć mokrą powierzchnię i wysuszyć ją (oraz materiały podłogowe za pomocą wentylatora).

Zadbaj o prawidłowy przepływ powietrza i utrzymuj zamknięte okna podczas suszenia

Kiedy odkryjesz wilgoć, twoim pierwszym odruchem może być otwieranie okien, aby pomóc sob ie w procesie suszenia, ale może to nie być twój najlepszy ruch. Na przykład, jeśli budynek jest wentylowany mechanicznie, systemy wymagają stałego poziomu ciśnienia, aby działać prawidłowo. Chcesz także uniknąć nadmiaru chłodu lub ciepła i wilgoci, w przeciwnym razie możesz skomplikować proces suszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>