Założyłeś firmę i nie wiesz w którym banku otworzyć konto? Sprawdź nasze typy

best-expat-bank-accounts

Rachunki bankowe dla firm oferują wiele korzyści, nawet jeśli jesteś właścicielem małej jednoosobowej działalności gospodarczej. Prowadzenie kont osobistego i biznesowego oddzielenie jest konieczne i oczywiście sprawia, że wszelkie zadania odnoszące się do księgowości stają się łatwiejsze. Z pewnością docenisz to jeszcze bardziej w czasie rozliczenia podatkowego.

Korzyści z konta firmowego

Za pomocą rachunku bankowego firmy, będziesz również w stanie mieć większą kontrole nad swoimi finansami i przyjmować płatności od klientów pod nazwą firmy. To na pewno jest coś, co pokazuje, klientom i partnerom biznesowym, że prowadzisz działalność w sposób profesjonalny. Można zdobyć szacunek i zaufanie. Ponadto, mając dobrą relację z bankiem możesz dla firmy otrzymać kartę kredytową, a nawet starać się o uzyskanie finansowania w razie potrzeby.

Wybieramy konto bankowe

Podobnie jak wtedy, gdy chce się kupić każdy inny produkt lub usługę, tak samo i przed otwarciem konta bankowego, chcesz rozejrzeć się aby porównać jakość usług bankowych. Chcesz zaoszczędzić pieniądze za pomocą podstawowego rachunku, poprzez minimalne opłaty? Szukasz dodatkowych usług handlowych, finansowania lub praktycznej obsługi klienta? Chcesz być w stanie przeprowadzić wszystkie czynności bankowe online lub skorzystać z internetowych usług? Rozważ udogodnienia jakie chcesz, a następnie zobacz co banki oferują małym przedsiębiorstwom – na wszelki wypadek gdybyś coś przeoczył.

Banki, które warto rozważyć otwierając konto firmowe to:

→ Alior Bank
→ PKO BP
→ Mbank
→ Idea Bank
→ Inteligo
→ ING Bank Śląski

Gdy już zdecydujesz z którym bankiem chcesz współpracować, musisz umówić się na spotkanie, aby otworzyć konto u bankiera. Musisz udowodnić, że jesteś właścicielem firmy, co oznacza, że będziesz musiał dostarczyć odpowiednie dokumenty do banku. Wymagana dokumentacja będzie zależeć od struktury firmy.

Jeśli prowadzisz swoją firmę jako jedyny właściciel – trzeba będzie pokazać uwierzytelnioną kopię świadectwa tego faktu. Start-upy i jednoosobowe firmy działają w oparciu o wyłączną strukturę biznesową właściciela, ponieważ jest to najprostsza struktura, jakiej można używać. Jeśli prowadzisz swoją firmę jako korporacja i chcesz otworzyć konto w ramach banku korporacyjnego, trzeba będzie mieć numer identyfikacyjny pracodawcy. Można również posiadać numer identyfikacyjny pracodawcy, jeżeli twoja firma będzie zawierała wynajęcie i opłacenie pracowników. Możesz uzyskać numer identyfikacyjny pracodawcy poprzez odpowiedni formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej. Potrzebny będzie również akt założycielski, pieczęć korporacji, rozdzielczość korporacyjna i dokument tożsamości ze zdjęciem.

Otwarcie rachunku bankowego

Otwarcie rachunku bankowego firmy może być tak proste, jak otwarcie konta osobistego, i nie musi koniecznie kosztować sporo pieniędzy. W rzeczywistości możesz być w stanie otworzyć zakres podstawowego rachunku bankowego dla swojego biznesu za darmo. Wystarczy poświęcić trochę czasu na wybranie banku, który posiada odpowiednią ofertę właśnie dla Ciebie i potrzeb Twojej firmy.

Opracowano wspólnie z serwisem finansowym http://procredito.pl/konta-bankowe/konto-bankowe-przez-internet

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Roksana pisze:

    przydatne informacje ;d

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>