Zapomnij o biletach papierowych na autobus i tramwaj – kupuj je przez smartfona!

girl-1848478_640

Kupowanie papierowych biletów na autobusy i tramwaje nie jest obecnie jedynym rozwiązaniem, aby opłacić przejazd. Coraz więcej miast wprowadza możliwość zakupu biletów przez smartfona – to bardzo łatwe!

Chyba każdemu z nas zdarzyła się kiedyś sytuacja, gdy z powodu braku biletu nie mogliśmy pojechać autobusem i tramwajem. Zamknięte kioski, brak biletów u kierowcy, to tylko kilka przykładów. Oczywiście, teraz sytuacja jest już inna, ponieważ wiele firm komunikacyjnych wprowadziło automaty biletowe – możemy wtedy kupić bilet na przystankach albo bezpośrednio w środku komunikacji. Jest jednak jeszcze jedna opcja – bilet w telefonie!

Ze smartfonów korzystamy obecnie nie tylko do dzwonienia i pisania z innymi, ale też przeglądamy na nich internet, gramy, robimy zdjęcia, a także wykonujemy zakupy. Dzięki połączeniu z systemami płatności mobilnych możemy teraz również kupować bilety na autobusy i tramwaje na swoim telefonie – to naprawdę bardzo proste i dodatkowo możemy na tym zaoszczędzić, korzystając z różnych promocji.

Jak kupić bilet na telefonie?

Jeśli twoje miasto pozwala na wykupienie biletu na telefonie, musisz przede wszystkim pobrać aplikację, która na to pozwala. Jedną z popularnych aplikacji tego rodzaju jest mPay, która dostępna jest już w kilkudziesięciu miastach w Polsce. Po pobraniu aplikacji instalujemy ją i zakładamy własne konto użytkownika.

Za bilety możemy płacić jednym z dwóch sposobów – przez podpięcie karty płatniczej albo przez doładowanie wirtualnego portfela, z którego będą pobierane pieniądze za każdy bilet. Doładowanie możemy wykonać przez przelew, dlatego karta nie jest wymagana. Jeśli będziemy chcieli kupić bilet przez telefon, po prostu wybieramy odpowiednią opcję w aplikacji i potwierdzamy transakcję. W razie kontroli pokazujemy wirtualny bilet kontrolerowi.

Zatem jeśli chcesz kupować bilety jeszcze wygodniej, bez stania w kolejkach i obawy, że ucieknie ci autobus albo tramwaj, sprawdź już teraz, czy w twoim mieście nie ma możliwości kupna biletu przez telefon – to łatwe!

Komentarzy

  1. mała pisze:

    Smartfony ingerują już tak bardzo w nasze życie, że praktycznie bez nich nie ruszamy się z miejsca. Co niektórzy nawet biorą telefon pod prysznic, bo, a nuż ktoś zadzwoni, lub prześle nam wiadomość sms. Telefon to wytrzyma, bo często jest wodoszczelny – chyba, że będziemy się z nim kąpać bezpośrednio – wtedy może być różnie. A czy ktoś pomyślał, w jaki sposób wpływa na nas współczesna elektronika? Może lepiej najpierw zadbać o swoje zdrowie, np. http://www.produktyakuny.pl/, a potem dopiero kąpać się z telefonem?

  2. Romek pisze:

    Nasza firma przez lata praktykowała bilety miesięczne do busów, na przejazdach regularnych. Teraz zajmujemy się już wyłącznie wynajmowaniem busów w Rzeszowie – sprawdź. Mamy zarówno duże autokary na dalekie trasy jak i małe busiki, którymi dojedziesz z grupą znajomych np. na narty lub wyjazd firmowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>