Nie zapomnij zatrudnić obsługi prawnej dla swojej firmy!

right-4703933_960_720Każdy biznes będzie potrzebować na początku dwóch specjalistów: księgowego i prawnika. Powody zatrudnienia księgowego są dość oczywiste – potrzebujesz kogoś, kto pomoże Ci:

  • skonfigurować „plan finansowy”,
  • okresowo sprawdzać twoje księgi,
  • przygotować wszystkie niezbędne deklaracje podatkowe.

Powód zatrudnienia pełnomocnika biznesowego może jednak nie być tak oczywisty. Dobry prawnik biznesowy zapewni niezbędną pomoc w prawie każdym aspekcie działalności firmy, jest to Obsługa Prawna od podstawowej zgodności z zasadami podziału na strefy i porad dotyczących praw autorskich i znaków towarowych, po formalne zarejestrowanie działalności gospodarczej, procesy sądowe i odpowiedzialność.

Kilka ogólnych zasad dotyczących postępowania z prawnikami

Jeśli jesteś pozwany, jest już za późno. Większość małych firm odkłada na później zatrudnienie prawnika, dopóki policja nie stoi przy drzwiach i nie wzywa ich do sądu. Duży błąd. Czas, aby nawiązać kontakt z dobrym prawnikiem, jest przed pozwem. Gdy doręczono Ci wezwanie i skargę, jest już za późno – problem już się pojawił i chodzi tylko o to, ile będziesz musiał zapłacić (koszty sądowe, honoraria prawnicze, ugody i inne wydatki), aby rozwiązać problem.

Łatwo dostać się do sądu, ale bardzo trudno jest go wydostać, gdy zostaniesz „uwięziony”. Większość prawników zgadza się, że chociaż nikt nie lubi płacić honorariów adwokackich za „nic”, ale opłata, którą prawnik pobiera, aby uniknąć kłopotów, jest tylko niewielka część opłaty, którą adwokat pobierze, aby wydostać się z kłopotów, gdy to się stanie.

Duża firma czy mała firma?

Ogólnie rzecz biorąc, im większa firma prawnicza, tym większe koszty ogólne, a zatem wyższe stawki godzinowe, które będziesz musiał zapłacić. Jednak większe firmy mają wiele zalet w stosunku do mniejszych. W ciągu ostatnich 20 lat prawnicy stali się niezwykle wyspecjalizowani. Jeśli korzystasz z usług prawnika lub małej firmy jako swojego adwokata (prawników), najprawdopodobniej nie będą oni posiadać wszystkich umiejętności niezbędnych do rozwoju firmy. Jest mało firm, które mogłyby zająć się twoimi sprawami, negocjować wynajem powierzchni biurowej lub handlowej, złożyć patent lub znak towarowy, sporządzić umowę licencyjną na oprogramowanie, doradzić w sprawie zwolnienie pracownika powodującego zakłócenia i nadzorowanie corocznego spotkania korporacyjnego. Wcześniej czy później ci „generaliści” będą musieli skierować cię do specjalistów, a ty będziesz mieć do czynienia z dwoma lub trzema (lub nawet więcej) adwokatami.

Większe firmy są droższe w obsłudze, ale mają dwie znaczące zalety: 1) zwykle posiadają wszystkie umiejętności prawne, których potrzebujesz „pod jednym dachem”, i 2) mają dużą siłę przebicia na poziomie lokalnym, regionalnym i (być może ) krajowa wspólnota prawna.

Również powiązanie z dużą, dobrze ugruntowaną kancelarią prawniczą może przynieść niematerialne korzyści – mogą chcieć przedstawić Ci źródła finansowania lub wykorzystać ich nazwę jako odniesienie przy poszukiwaniu umów partnerskich.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>