Zarabiasz w walucie obcej? Zyskaj na przewalutowaniu waluty w kantorze online

scam-fbi-gift-card-auction-exchange-buy-sell

Coraz więcej Polaków swój comiesięczny dochód otrzymuje w walutach obcych. Dotyczy to nie tylko naszych rodaków na emigracji, ale również przedsiębiorców współpracujących z zagranicznymi kontrahentami. Dowiedz się, jak zaoszczędzić na comiesięcznej wymianie walut.

Gdzie wymieniać?

Jeśli na Twoje konto cyklicznie wpływają środki w walutach obcych, to warto zastanowić się nad metodą ich przewalutowania. Obecnie, istnieje na to kilka sposobów. Wciąż najpopularniejszymi z nich jest korzystanie z kantorów stacjonarnych oraz wymiana walut poprzez serwisy bankowe. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku, największą wadą jest wysoki kurs transakcji. Banki bardzo często starają się zyskać na usługach dodatkowych, szczególnie przy prowadzeniu kont za darmo lub za niewielką opłatą. Kantory stacjonarne z kolei najczęściej prezentują podobne kursy w placówkach ulokowanych w tej samej miejscowości. Są to stawki, które pozwalają nie tylko utrzymać działalność, ale również zarobić ich właścicielom (często niemałe pieniądze). Właśnie dlatego ciekawym rozwiązaniem są dziś kantory internetowe. Z biegiem lat zyskują one w naszym kraju coraz większą popularność dzięki atrakcyjności prezentowanych przez nich kursów.

Czym są kantory internetowe?

kursy walutKantory internetowe to serwisy wymiany walut. Ich klienci mogą dokonywać transakcji za pośrednictwem sieci, z domowego fotela! Wystarczy, że posiadają konto walutowe. Przelewają oni pieniądze do przewalutowania na konto portalu, a po krótkim okresie weryfikacji kwota zwracana jest na podany przez klienta rachunek (w walucie wybranej przez użytkownika). Co ciekawe, na takie rozwiązanie decydują się już nie tylko osoby zarabiające w walutach obcych. Korzystają z niego również ludzie wybierający się na zagraniczny wyjazd, posiadający kredyt frankowy czy planujący zakupy w sklepach internetowych poza granicami naszego kraju.

Dlaczego taniej?

E-kantory mogą pozwolić sobie na tak atrakcyjne kursy głównie z uwagi na fakt, że koszty ich utrzymania są wyjątkowo niskie w porównaniu do działalności stacjonarnej. Ich funkcjonowanie opiera się bowiem w dużej mierze na zautomatyzowanej metodzie operowania kontami walutowymi. Dzięki temu klienci mogą zyskać na atrakcyjnych kursach w serwisach internetowej wymiany walut – jak pokazują statystyki, nawet do 8% na pojedynczej transakcji!

Bezpieczeństwo

Wśród wielu internautów panuje przekonanie, że kantory internetowe nie są serwisami bezpiecznymi. Warto jednak zauważyć, że zaufały im już tysiące naszych rodaków, którzy często cyklicznie dokonują transakcji walutowych. Ponadto, niektóre z tego rodzaju serwisów podlegają kontroli Komisji Nadzoru Finansowego, a zdecydowana większość korzysta z certyfikatów umożliwiających szyfrowanie połączenia. Świadczy to o tym, że e-kantory to obecnie coraz bezpieczniejsza forma wymiany walut, a portalom zależy na zadowoleniu klientów. Wystarczy bowiem kilku z nich, którzy poczują się oszukani, a renoma serwisu spadnie i doprowadzi do jego upadku.

Jak wybrać?

porównywarka_kantorów_internetowych_kantorbox_pl

Obecnie, na rynku jest już kilkadziesiąt serwisów oferujących wymianę walut. Świetnym sposobem na porównanie ich kursów jest skorzystanie z porównywarek kantorów internetowych, takich jak portal kantorbox.pl. Znajdziecie na nim nie tylko informacje ma temat opłat związanych z poszczególnymi serwisami, ale również najświeższe artykuły ze świata walut.

Opracowanie:http://kantorbox.pl ranking kantorów online

Kantorbox.pl to strona, którą należy znać wybierając kantor internetowy. Znajdziesz na niej aktualne kursy walutowe a także najświeższe informacje dotyczące kantorów internetowych, platform bezpośredniej wymiany, gospodarki oraz kursów walut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>