Ile zarobi się, pracując przez agencję pracy?

pexels-maitree-rimthong-1602726

Zarobki to jedna z największych motywacji do szukania pracy za granicą. Podejmując zatrudnienie w Szwecji, Wielkiej Brytanii, Francji czy Niemczech, nadal można zarobić więcej niż w Polsce na tożsamym stanowisku. Wiele osób zastanawia się jednak, czy wyższe zarobki osiągnie się, kiedy podejmie się zatrudnienie przez agencje pośrednictwa czy znajdując pracę bezpośrednio u pracodawcy.

Fakty i mity o pracy przez agencję

Powszechnie uważa się, że podejmując prace przez agencje pracy, zarobi się mniej niż w przypadku znalezienia zatrudnienia na własną rękę. Za niższe zarobki obwinia się prowizję, która ma być pobierana przez pośrednika. Obciążony ma nią być pracownik, a agencja swoje wynagrodzenie ma pobierać z jego pensji. Warto jednak obalić ten mit. Zgodnie z prawem takie praktyki nie są legalne. Agencja pracy nie może pobierać takich opłat od pracowników, a swoim wynagrodzeniem może obciążać jedynie pracodawcę.

pexels-kindel-media-7688336

Ile wynosi wynagrodzenie osób, zatrudnionych przez agencję?

Pensja osób zatrudnianych przez agencje pracy zależy od wielu czynników. Nie bez znaczenia jest branża zatrudnienia, miejsce podjęcia pracy, zakres obowiązków. Chcąc sprawdzić, czy agencja nie zaniża pensji, warto porównać pensje proponowane przez pośrednika i bezpośrednio na zagranicznych portalach ogłoszeniowych.  Przykładowe stawki, jakie proponuje agencja dla opiekunek seniorów, można sprawdzić na opieka.felizajob.pl. Z ich analizy można się przekonać, że stawki proponowane przez agencję są niemal identyczne co bezpośrednich pracodawców. Jednocześnie trzeba pamiętać, że pośrednik dodatkowo oferuje pomoc w znalezieniu zatrudnienia, kursy językowe. Zadba ona też o kwestie formalne takie jak umowy, ubezpieczenia. Zatrudnienie przez agencję zawsze oznacza też legalną pracę, czego nie gwarantują bezpośrednie rozmowy z pracodawcą. Ta pomoc sprawia, że agencja dla opiekunek jest dobrym rozwiązaniem nie tylko dla osób nie władających językiem niemieckim.

pexels-alexavier-rylee-cimafranca-3126016

Jak nie dać się oszukać?

Aby mieć pewność, że pensja nie zostanie uszczuplona o prowizje agencji, współpracę trzeba podjąć z profesjonalnym i godnym zaufania pośrednikiem. Przed podpisaniem umowy, dobrze jest sprawdzić o nim opinie, a także dobrze wczytać się w warunki współpracy. Dobrze jest też znać przepisy prawa i wiedzieć, za co agencja dla opiekunek może pobierać wynagrodzenie. Lista tych usług nie jest długa i obejmuje m.in. pomoc w znalezieniu noclegu, transport na miejsce zatrudnienia, badania lekarskie, tłumaczenia.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>