Zarobki agenta ubezpieczeniowego – jakimi cechami się odznaczać, by poradzić sobie na dzisiejszym rynku?

Handsome smiling confident businessman portrait

Agenci sprzedaży ubezpieczeniowej to bardzo specyficzni profesjonaliści. Aby odnieść sukces w obranym zawodzie muszą odznaczać się nie tylko wiedzą, ale i nieprzeciętną charyzmą. Poza tym, wszyscy agenci ds. Sprzedaży ubezpieczeń powinni również posiadać następujące szczególne cechy:

Umiejętności analityczne.

Przedstawiciele ds. Sprzedaży ubezpieczeń muszą ocenić cechy każdego klienta, aby ustalić odpowiednią polisę ubezpieczeniową.

Umiejętności komunikacyjne.

Agenci sprzedaży ubezpieczeniowej muszą być w stanie skutecznie komunikować się z klientami, słuchając ich wniosków i sugerując odpowiednie rozwiązania.

Inicjatywa.

Agenci ubezpieczeniowi muszą aktywnie poszukiwać nowych klientów, aby utrzymać przepływ prowizji.

Pewność siebie.

Agenci ds. Sprzedaży ubezpieczeń powinni mieć pewność podczas kontaktowania się z potencjalnymi klientami. Muszą mówić jasno i perswazyjnie i zachować spokój, jeśli zostaną odrzuceni.

Płaca

Wielu niezależnych agentów ma pieniądze wyłącznie z prowizji. Natomiast pracownicy działu sprzedaży będący pracownikami agencji lub firmy ubezpieczeniowej mogą otrzymywać wynagrodzenie na jeden z trzech sposobów:

  • samo wynagrodzenie,
  • wynagrodzenie plus prowizja,
  • wynagrodzenie plus premia.

Ogólnie rzecz biorąc, prowizje są najczęstszą formą płacy, szczególnie dla doświadczonych agentów. Wysokość prowizji zależy od rodzaju i ilości sprzedanych ubezpieczeń oraz od tego, czy transakcja jest nową polisą, czy odnawianiem. Kiedy agenci realizują cele sprzedażowe lub kiedy agencja realizuje cele zysku, agenci zwykle otrzymują premie. Niektórzy agenci zaangażowani w planowanie finansowe otrzymują prowizję za swoje usługi, a nie za prowizję.

Perspektywy pracy

Przewiduje się, że zatrudnienie agentów sprzedaży ubezpieczeniowej wzrośnie o 10 procent w okresie od 2017 do 2022 r., Czyli o około tyle, ile wynosi średnia dla wszystkich zawodów.

Branża ubezpieczeniowa generalnie rozwija się wraz z gospodarką jako całością, a oferty takie jak ekuz w wakacyjnapolisa.pl prężnie się do tego przyczyniają. Ogólny wzrost gospodarczy będzie nadal generować popyt na polisy ubezpieczeniowe, a ponieważ rentowność zakładów ubezpieczeń zależy od stałego napływu nowych klientów, oczekuje się, że popyt na agentów sprzedaży ubezpieczeniowej będzie kontynuowany. Wzrost zatrudnienia najprawdopodobniej będzie najsilniejszy w odniesieniu do niezależnych agentów sprzedaży, ponieważ firmy ubezpieczeniowe bardziej polegają na pośrednictwie, a mniej na agentach jako sposobie generowania przychodu.

Wielu klientów robi własne badania internetowe i kupuje ubezpieczenia online. To nieco zmniejsza popyt na agentów sprzedaży ubezpieczeniowej, ponieważ wiele zakupów można zrobić bez ich udziału. Jednak nadal potrzebni są agenci do interakcji z klientami w zakresie bardziej skomplikowanych zamówień. Ponadto wiele osób nie ma czasu ani doświadczenia, aby samemu przejrzeć i porównać różne rodzaje ubezpieczeń, aby zdecydować, czego potrzebują. Klienci ci nadal będą polegać na poradach agentów sprzedaży ubezpieczeniowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>