Ziołowe leki uspokajające – jak działają?

cup-g0cd15fed1_640

Bez względu na to, czy przepisuje nam je lekarz, czy to ziołowe preparaty, leki na uspokojenie mają działać na nasz organizm rozluźniająco i relaksująco. Powodują, że stajemy się odprężeni, wyciszeni, ale też przywrócona zostaje nasza równowaga emocjonalna, a przy tym znacznie poprawia się nasze samopoczucie. Co więcej, redukują też napięcie mięśniowe, przy jednoczesnym działaniu przeciwdrgawkowym.

Co ważne, ziołowe leki uspokajające to dobre rozwiązanie w przypadku emocjonalnych napięć o niskim i średnim nasileniu. Kiedy dochodzi do silnego oraz długotrwałego stresu, a także zaburzenia o  ogromnym natężeniu, należy wówczas poprosić o pomoc lekarza specjalistę. Wtedy to on będzie decydował, czy przepisać nam mocniejsze leki uspokajające. Mamy tu do czynienia nie tylko z działaniem wyciszającym, ale też redukują one lęk, niepokój, rozdrażnienie, nadwrażliwość, czy też rozkojarzenie. Są one stosowanie podczas terapii, wraz z lekami przeciwpadaczkowymi i przeciwdepresyjnymi. Zwykle w takich sytuacjach stosowane są preparaty na bazie hydroksyzyny i benzodiazepinu.

Czym są ziołowe tabletki na uspokojenie?

Ziołowe tabletki na uspokojenie to rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy mają częste problemy ze stresem, bezsennością, czy też wahaniami nastrojów lub przejściowymi stanami rozdrażnienia. Preparaty tego typu są nie tylko naturalne, ale też łagodne w działaniu – zawierają wyciągi z ziół, a to np. Melisy, szyszki chmielu, czy też waleriany. Co więcej, ich zaletą jest również to, że nie powodują one senności, nie otumaniają, a także nie powodują uzależnienia czy też uczucia rozbicia. Kluczowy może okazać się również fakt, iż większość tabletek ziołowych na uspokojenie, uda się nam uzyskać bez recepty. Z drugiej strony, jeśli nasze problemy i nadwrażliwość na różne bodźce jest zauważalna, powinniśmy w pierwszej kolejności skonsultować tę kwestię z lekarzem specjalistą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>