Na co zwrócić uwagę szukając metalowych szafek do biura?

office-4782039_960_720Trzymanie materiałów biurowych pod ręką może nie być najważniejszym zadaniem w dzisiejszym biurze, ale nadal ważne jest utrzymanie porządku w miejscu pracy. Wybór odpowiedniej szafki do przechowywania lub regału do biura zależy od wielu czynników. W tym przewodniku przyjrzymy się tym czynnikom i pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb w zakresie przestrzeni magazynowej w biurze.

Oceń swoje potrzeby dotyczące przechowywania

Najpierw musisz wziąć pod uwagę rodzaj przedmiotów, które będziesz przechowywać. W przypadku ogólnych, lekkich materiałów biurowych, takich jak długopisy, kasety z tonerem lub karteczki samoprzylepne, zwykle wystarczy zwykła laminowana szafka do przechowywania. Firmy takie jak http://www.zormet.pl/ oferują doskonałe szafki do przechowywania klasy podstawowej i wyższej. Jeśli przechowujesz cięższe materiały eksploatacyjne, takie jak ryzy papieru lub zapasowe butelki na wodę do biurowej chłodziarki na wodę, wytrzymała spawana stalowa szafka będzie lepiej odpowiadać Twoim potrzebom. Również możesz zwrócić się do oferty sklepu Zormet w poszukiwaniu stalowych mebli biurowych, które oferują wysokiej jakości rozwiązania w zakresie wydajnego przechowywania.

Jak ważne jest bezpieczeństwo?

Jeśli przedmioty, które będziesz przechowywać, mają wyższą wartość niż artykuły biurowe, takie jak sprzęt komputerowy i urządzenia peryferyjne, możesz dobrze wybrać szafkę z mechanizmem blokującym dla bezpieczeństwa. Zamki w szafach magazynowych są zazwyczaj dostępne w dwóch odmianach:

  • zamki jednopunktowe
  • zamki trzypunktowe

Zamki jednopunktowe są bardziej podstawowe i zabezpieczają drzwi szafy w jednym punkcie – zwykle tam, gdzie znajduje się otwór na klucz. Trzypunktowe zamki zwiększają bezpieczeństwo, zabezpieczając także drzwi u góry i u dołu, znacznie utrudniając ich otwarcie.

Jak ważny jest wygląd?

Zastanów się, gdzie zamierzasz przechowywać szafkę. Jeśli trafi do magazynu lub na zaplecze, prawdopodobnie możesz zignorować wygląd i wybrać podstawową metalową szafkę. Jeśli jednak szafka zostanie umieszczona w miejscu publicznym o dużym natężeniu ruchu, możesz rozważyć bardziej przyjemny pod względem estetycznym laminat o strukturze drewna do lekkich ładunków lub szafkę z litego drewna o wyższej jakości do cięższych materiałów. Zarówno szafy z laminatu, jak i litego drewna mają o wiele bardziej atrakcyjny i zachęcający wygląd niż szafki ze stali lakierowanej.

Czy otwarty regał jest realną opcją?

Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest częstotliwość pobierania materiałów z szafy. Jeśli ważny jest stały dostęp, a po prostu przechowujesz podstawowe artykuły biurowe, może nie być w ogóle potrzebna szafka do przechowywania, ale otwarta półka. Chociaż rezygnujesz z bezpieczeństwa zamkniętej szafki z otwartymi półkami, łatwość dostępu do często potrzebnych przedmiotów może sprawić, że będziesz lepszym wyborem. Kolejną zaletą otwartych półek jest ich przystępność cenowa – otwarte półki są zazwyczaj znacznie tańsze niż zamknięte szafki o podobnej wielkości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>