Zwrot podatku z Niemiec? Uważaj na nieuczciwych pośredników!

Deutsche Einkommensteuer Erklärung

Jeśli pracowałeś legalnie w Niemczech, należy ci się zwrot nadpłaconego tam podatku. Można rozliczyć się samodzielnie, albo skorzystać z firmy, która oferuje takie usługi. Ale uwaga, warto zachować ostrożność, ponieważ na rynku aż roi się od firm, które bazując na niewiedzy podatników stosują wobec nich nielegalne praktyki. Wystarczy chwila nieuwagi i podpisujemy dokumenty, które powodują, że zwrot podatku z Niemiec albo nam przepada, albo pozbawiamy się do niego prawa.

Jeśli pracowałeś legalnie w Niemczech, należy ci się zwrot nadpłaconego tam podatku. Można rozliczyć się samodzielnie, albo skorzystać z firmy, która oferuje takie usługi. Ale uwaga, warto zachować ostrożność, ponieważ na rynku aż roi się od firm, które bazując na niewiedzy podatników stosują wobec nich nielegalne praktyki. Wystarczy chwila nieuwagi i podpisujemy dokumenty, które powodują, że zwrot podatku z Niemiec albo nam przepada, albo pozbawiamy się do niego prawa.

Ukryte opłaty a zwrot podatku z Niemiec

 Częsta praktyka to łączenie rozliczenia podatkowego z innymi usługami, które, zlecając taką usługę musimy wziąć niejako w pakiecie. I tak, wraz z tą usługą mamy połączone pośrednictwo pracy, zakup biletów czy ubezpieczenie. Co ciekawe ta praktyka jest w krajach UE nielegalna i świadczy o tym, że mamy do czynienia z usługodawcą bez uprawnień. Często spotkacie się z odwrotną sytuacją, kiedy to pośrednik załatwiający wam pracę i transport, oferuje od razu w pakiecie rozliczenie i późniejszy zwrot podatku z Niemiec. Kolejność nie ma znaczenia, to wciąż nielegalna praktyka, a decydując się na taki pakiet ryzykujecie utratę pieniędzy pochodzących ze zwrotu. Dodatkowo nieuczciwe firmy namawiają, aby w zamian za te dodatkowe usługi podpisać zrzeczenie się zwrotu podatku z Niemiec na poczet opłat. Pamiętajmy, to są praktyki nielegalne. Doradztwo podatkowe nie może być łączone z innymi usługami, tak stanowią przepisy.

Brak uprawnień do rozliczania podatku, a zwrot podatku z Niemiec

Brak uprawnień usługodawcy do wykonywania rozliczeń podatkowych, w tym także zwrotu podatku z Niemiec, to częsta pułapka, na którą się natkniecie. Na co zwracać uwagę?

  • Zeznanie podatkowe powinno być potwierdzone podpisem osoby, która sporządziła dokument. Jeśli go nie będzie, urząd założy, że rozliczenie zostało wykonane przez podatnika i wtedy to on ponosi pełną odpowiedzialność za ewentualne błędy. Jeśli nie mówicie biegle po niemiecku, składanie wyjaśnień może być trudne.
  • Do urzędu powinno wpłynąć wraz z rozliczeniem wasze upoważnienie dla takiej firmy rozliczającej podatek. Jeśli go brak, urząd skarbowy automatycznie zaczyna badać legalność rozliczenia.

Zwrot podatku z Niemiec pod lupą niemieckich urzędów

Zwrot podatku z Niemiec to częste przypadki, więc skala wypłat jest duża. Dlatego też niemieckie urzędy poddają sprawdzeniu wiele rozliczeń w całej Unii. Na celowniku zawsze są agencje pracy i pośrednictwa pracy, więc korzystając z ich usług w tej kwestii masz sporą pewność, że będą kłopoty. Co ci grozi? Przesłuchanie na Policji, podejrzenie o wyłudzenie zwrotu podatku, a w najlepszym przypadku jego utrata. Niemieckie prawo nie dopuszcza rozliczania podatku przez podmioty do tego nieuprawnione.

Wybieraj legalne firmy, które obliczą zwrot podatku z Niemiec

Pamiętaj, zwrot podatku z Niemiec to kwota rzędu kilkuset Euro, w zależności od zarobków. W przypadku późniejszej kontroli i ewentualnego wykazania nieprawidłowości trzeba będzie zwrócić pieniądze. Ponadto na rozliczenie z niemieckim urzędem jest czas do czterech lat, więc nie trzeba się spieszyć i można poszukać legalnie działającej, profesjonalnej firmy, która nie ma na celu naciągania i oszukiwania, a stawki za jej usługi są uczciwe.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z Mag-Tax firmą specjalizującej się w zwrocie podatku z zagranicy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. RomanKworka pisze:

    Szwagier pracował w Niemczech na czarno i po 30 dniach pracy pracodawca się zmył. Szwagier o mało co na zawał nie padł. Nie miał jak do domu wrócić. A jak już wrócił na Śląsk to i tak chodził do psychoterapeuty http://psychoterapia-sensus.pl przez pół roku. Uważajcie na siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>