W jaki sposób przeprowadzić firmę za granicę?

Happy team of businesspeople moving office, packing boxes, smiling

Niezależnie od tego, czy to z przyczyn podatkowych, niższych kosztów prowadzenia biznesu czy też ze względu na rozwój firmy – oto kilka wskazówek dla tych, którzy chcą przenieść siedzibę swojej firmy za granicę.

W jaki sposób mam przeprowadzić moją firmę? Jak mogę szukać fachowej porady w temacie podatków, rachunkowości i legalności? Lista jest dość wyczerpująca. Jednak przy starannym planowaniu i badaniach rynku ruch ten może stanowić początek prawdziwej inwestycji dla Twojej firmy. Wiele firm decyduje się przenieść swoją siedzibę firmy za granicę, szczególnie jeśli są mieszkańcami Europy, gdzie podatek od zysków kapitałowych i podatek dochodowy są notorycznie wysokie. Przenoszenie firmy, a tym samym podstawy opodatkowania firmy poza terytorium kraju może przynieść wiele korzyści dla firmy, w szczególności w odniesieniu do mniejszej liczby zobowiązań podatkowych i niższych kosztów przygotowania.

Oto kilka najważniejszych kwestii, które warto rozważyć podczas przenoszenia siedziby firmy za granicę:

Plan

Przed podjęciem jakichkolwiek działań w celu przeniesienia siedziby firmy za granicę, ważne jest, aby stworzyć plan który obejmie koszty i sposób przeprowadzki. Planowanie szczegółów może wskazać wyraźnie, ile będzie kosztować cały proces, zwłaszcza jeśli chodzi o operacje i koszty rozruchu. Dobry plan zawiera podsumowanie wykonawcze, a w nim szczegółowy opis działalności – zwłaszcza jeśli jest to nowa firma. Dla tych, którzy podążają ścieżką migracji przedsiębiorstwa, w której co najmniej część operacji firmy zostanie przeniesiona za granicę, plan biznesowy i sprzedażowy powinien również zostać uwzględniony w planie przeprowadzki w celu ustalenia, w jaki sposób firma zamierza kierować swoje zasoby na zagraniczny rynek.

Każdy plan przeprowadzki firmy za granicę powinien zawierać:

• szczegółowe informacje przeprowadzki z uwzględnieniem wszystkich kosztów i logistyki
• prognozę finansową, w której przewiduje się, że Twoja firma osiągnie zyski przynajmniej przez pierwsze sześć miesięcy, najlepiej przez 12 miesięcy.

Jurysdykcje, takie jak Hongkong mogą zapewnić doskonałe warunki prowadzenia działalności gospodarczej z całkowicie legalnymi korzyściami podatkowymi. Istnieje wiele różnych korzyści dla firmy, jeśli zdecydujesz się założyć lub przenieść ją za granicę, ale różne jurysdykcje mają różne minusy oraz plusy i kluczowe jest, aby dowiedzieć się, jakie są szczególne w danej jurysdykcji przed rozpoczęciem procesu przeprowadzki.

Aby przenieś swoją siedzibę firmy, znajdź renomowaną firmę przeprowadzkową, która do całego procesu dołoży należytej staranności, by wszystko odbyło się tak jak należy. Musisz też zarejestrować nazwę firmy i przesłać odpowiednią dokumentację. Dobra firma przeprowadzkowa zajmująca się także tymi firmowymi za granicę może umożliwić ci pełne zrozumienie na temat tego, co trzeba zorganizować. Jedną z rzeczy, które muszą jasne i o których każdy właściciel firmy zamierzający przenieść swoją siedzibę za granicę są reguły i przepisy, które regulują jurysdykcję, do której zamierza się przeprowadzić. Ustawodawstwo podatkowe różni się w zależności od kraju i trzeba szukać profesjonalnej porady w sprawie wszelkich przepisów, które mogą mieć wpływ na Twoją firmę.

Poradnik opracowano wspólnie z firmą www.przeprowadzkakatowice.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>