Dom nowoczesny czy klasyczny?

gggPrzez ostatnie lata powstawały kolejne osiedla podobnych do siebie domów, większość z nich miała spadziste dachy, spory taras lub balkon, garaż… Dziś inwestorzy coraz częściej decydują się na nowoczesne projekty, zupełnie inne od tych, które wybrali ich sąsiedzi.

Wczoraj vs. jutro

Dziś budując dom, mamy do wyboru naprawdę wiele projektów i trudno zdecydować się na jeden. Przez lata powstawały (i nadal powstają) osiedla domków z bogato zdobionymi balustradami, wykuszami i gankami z kolumnami, spadzistymi dachami. Jednak dziś inwestorzy wolą postawić na nowoczesność i minimalizm, geometryczne kształty i… prostotę.

Tradycją polskich dworków i pałacyków były bogate zdobienia, liczne detale i skomplikowane kompozycje. Klasyczny styl zabudowy rozpowszechnił się w Polsce po zniesieniu powojennych obostrzeń prawnych dotyczących budownictwa, ponieważ był powrotem do czegoś dobrze kojarzonego.

Dziś do mody powraca minimalizm. Budowa domów w Warszawie i okolicach opiera się na nowoczesnych projektach, które inspirowane są minionymi czasami i cechują się kubistyczną formą z płaskim lub skośnym dachem i unikaniem zbędnych zdobień. Powracamy do jasnych, stonowanych barw budynków oraz do stosowania naturalnych okładzin z drewna i kamienia.

Dobry dom to dom wygodny

Niezależnie jednak czy gustujemy w nowoczesnych czy klasycznych projektach, musimy zastanowić się nad naszymi potrzebami. Według wielu najtrudniejszym etapem budowy domu jest właśnie wybór odpowiedniego projektu: przyszły dom musi nie tylko spełniać nasze oczekiwania estetyczne (a im więcej osób, tym więcej gustów), ale równocześnie być także funkcjonalnym miejscem do życia.

Wraz z rozwojem technologii wznoszenia budynków, pojawiają się nowe trendy w architekturze mieszkalnej. Jednak moda szybko się zmienia, niezależnie od tego czy chodzi o najnowsze projekty stylistów i fryzjerów, czy też architektoniczne. Wybierając projekt domu zwróćmy więc uwagę nie tylko na jego wygląd, ale także m.in. na energooszczędne rozwiązania czy na koszt dostawy mediów. Najlepszy dom to ten, który jest nie tylko piękny i wygodny, ale także niedrogi w utrzymaniu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Komentarzy

  1. Warto także pomyśleć o inteligentnych instalacjach, które podniosą wygodę korzystania z takiego domu :)

  2. Szybki pisze:

    Ludzie teraz bardziej rozsądnie podchodzą do budowy domu . Kiedys bydowało się na kilka pokoleń ,dzieci miały mieszkac w tym samym budynku i stawiano hangar ,bo nikt nie myslał ,że może byc inaczej a teraz tacy ludzie mają problemy z utrzymaniem budynku ,ogrzaniem .

  3. Nowoczesne domy zyskują powodzenie wśród ludzi, bardzo często słyszy się o domach ze sztuczną inteligencją. Oczywiście, takie domy dają wiele wygody, ale czy są w stanie zastąpić klasyczne ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>