Jak zarabiać na własnej stronie internetowej?

Pisanie bloga jeszcze parę lat temu prawdopodobnie żadnemu internaucie nie kojarzyło się z zarabianiem pieniędzy. Pierwsze blogi miały zupełnie inną ideę – chodziło o możliwość podzielenia się z ludźmi swoimi przemyśleniami, wiedzą, czy po prostu zaistnienia w wirtualnym świecie. Dziś zarabianie na stronie internetowej stało się możliwe. Współcześni blogerzy nie mało, że dzielą się na blogach swoją pasją, wiedzą czy doświadczeniem, to opisują swoje podróże (blogi dla podróżników), czy to co wkładają do garnka (blogi kulinarne) lub doradzają w jakimś zakresie jak eksperci. To oczywiście tylko kilka przykładów, bo jest ich o wiele więcej. Coraz częściej łączy je jednak wspólny mianownik – zysk. Na pisaniu bloga można bowiem się bowiem wzbogacić. Jak to zrobić? ReachBlogger jest idealnym narzędziem, które umożliwia zarabianie na własnej stronie internetowej.

ReachBlogger – co to takiego?

Reachblogger. pl to​ nowa​ platforma, która pomaga blogerom w zarobieniu pieniędzy​ na prowadzeniu swojego bloga​, a potencjalnym firmom na pozyskiwaniu nowych klientów poprzez tworzenie kampanii content marketingowej. ​Innymi słowy, Reachblogger łączy blog i biznes w jednym miejscu.​
​Blogerzy zarabiają, bo umieszczają​ konkretne wpisy reklamowe​ na swoich blogach, a​ poszczególne firmy zyskują potencjalnych klientów.

Jak to działa w praktyce?

Reachblogger to przede wszystkim baza potencjalnych firm i blogerów zainteresowanych wzajemną współpracą.
Blogerzy wykonują pierwszy krok i wybierają poszczególne oferty firm. Potem uzgadniane są warunki współpracy blogera z wybraną firmą (istnieje możliwość negocjacji warunków i ustalanie szczegółów), zatwierdzane zlecenie, a następnie tworzony wpis na blogu. Bloger tworzy konkretny wpis, który może być w dużej części lub nawet w całości reklamowy. Może jednak pozostać nadal ekspercki – jest to do ustalenia. Po wykonaniu zlecenia wypłacane są ustalane wcześniej środki. Zlecenie jest opodatkowane i rozliczone zgodnie z systemem podatkowym obowiązującym w Polsce. ReachBlogger proponuje dwie możliwości rozliczenia: fakturę VAT ub umowę o dzieło. Pierwsze rozwiązanie powinni wybrać blogerzy, którzy mają własną działalność gospodarczą, a drugie rozwiązanie blogerzy, którzy nie prowadzą własnej firmy i nie mogą wystawić faktury.

Jakie są warunki współpracy?

Reachblogger pozwala skorzystać na współpracy zarówno blogerom jak i potencjalnym firmom. Współpraca odbywa się na partnerskich zasadach. Jeśli bloger nie zaakceptuje jakiegoś zlecenia, nie musi ono zostać wykonane. Firma również może postawić konkretne wymagania dotyczące wpisu na blogu. Ważne, aby uzgodnić satysfakcjonujące warunki dla obu stron. Jeśli zlecenie zostanie wykonane oraz wypłacone środki, portal ReachBlogger przygotuje i wyśle do blogera umowę do podpisu. Wszystko odbywa się zatem legalnie oraz zgodnie z zasadami systemu podatkowego, ponieważ platforma wystawi w terminie przewidzianym ustawowo PIT-11 w przypadku, gdy kwota zysku przekroczy 200 złotych (kwota poniżej 200 złotych rozliczana jest ryczałtowo). Formalnościami zajmuje się zatem już sam portal, co jest kolejnym plusem dla blogerów i potencjalnych firm.

Przyszłość serwisu

ReachBlogger to portal, który powstał w Poznaniu. Dopiero raczkuje, ale już niedługo może stanąć na nogi, aby poderwać się do szybkiego biegu w maratonie. Platforma jest bezpłatna i daje ogromną szansę blogerom na wykazanie się i realizację pierwszych zleceń. Ponadto umożliwia blogerom negocjowanie cen, warunków współpracy czy przekazywaniu pomysłów. Bloger pozostaje kreatywny, czyli zajmuje się tym, czy powinien, a firma zyskuje rzetelnie wykonane zlecenia na ustalonych zasadach. Portal pozwala też zaoszczędzić czas obu stronom, ponieważ firmy nie muszą szukać na własną rękę miejsc, w których mogą się zareklamować, a blogerzy tracić czasu na pukanie do drzwi poszczególnych firm lecz zająć się pisaniem.
Portal ma ogromny potencjał i choć obecnie jest na nim niewiele zleceń, to w przyszłości bardzo szybko może się to zmienić. Podobnie jak kilka lat temu – nikt bowiem nie spodziewał się, że można będzie zacząć zarabiać na pisaniu bloga.

Wszystkiego dowiesz na stronie programu reachblogger.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Komentarzy

  1. Artur pisze:

    Witam muszę powiedzieć, że temat jest mi bardzo dobrze znany. Dodatkowo muszę powiedzieć, że próbowałem już zarabiać w ten sposób. Co do zarobków to nie przekraczałem 500 złotych, ale jak dowiedziałem się można zarabiać tak godziwie tylko jak wszędzie trzeba poświęcić takiemu przedsięwzięciu sporo czasu.

  2. Mateusz pisze:

    Witam, współpracuję od jakiegoś czasu na Reachblogger. Jestem z niego w 100% zadowolony. Nie zgodzę się z tobą tylko w kwestii zleceń… , które moim zdaniem pojawiają się często. Praktycznie codziennie jest nowe, a często nawet kilka nowych ;)

  3. admin pisze:

    Wiesz, może są często ale nie w każdej branży ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>