Napoje dla pracowników – czy należą się każdemu?

nathan-dumlao-N1bYCseTzgI-unsplashAby pracownicy właściwie wykonywali swoje codzienne obowiązki zawodowe, muszą mieć ku temu odpowiednie warunki. Chodzi tu nie tylko o dobre wyposażenie stanowiska pracy, ale również o dostęp do nieograniczonych ilości wody pitnej. Jest to szczególnie ważne w sezonie letnim, a także w przypadku pracowników wykonujących swoją pracę w wysokich temperaturach, na świeżym powietrzu oraz w innych trudnych warunkach.

Obowiązek zapewnienia pracownikom wody pitnej nie jest dobrą wolą pracodawcy. Jest to zapisane w odpowiednich przepisach w kodeksie pracy i w razie jakichkolwiek uchybień, pracownicy mają prawo się poskarżyć bądź nawet odmówić wykonywania pracy. Osoby zatrudnione nie mają bowiem obowiązku noszenia ze sobą do pracy wody do picia. Ona powinna już na nich tam czekać. Możliwości dostarczania wody do zakładu pracy jest całkiem sporo. Pracodawcy mają więc z czego wybierać i mogą bez problemu znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane. Niedopilnowanie obowiązku dostarczania wody pracownikom może skutkować wieloma nieprzyjemnościami, a nawet karą, jeśli w firmie pojawi się kontrola z inspekcji pracy.

Woda w butelkach i saturatorach

W wielu miejscach pracy osoby zatrudnione mają dostęp do wody butelkowanej. Najczęściej pracodawca regularnie dowozi kolejne zgrzewki, dzięki czemu wody jest zawsze pod dostatkiem. Butelkowana woda mineralna to dobre rozwiązanie, gdy woda w kranie nie za bardzo nadaje się do spożycia. Kupowanie butelek ma też swoje minusy. Przede wszystkim, jest to opcja dosyć kosztowna. A po drugie – ktoś musi regularnie kupować i dowozić duże ilości zgrzewek, co w ujęciu długoterminowym jest dosyć nieekonomiczne. Alternatywą dla wody w butelkach mogą być saturatory z wodą, które można spotkać w wielu biurach, firmach usługowych czy instytucjach obsługujących klientów. Saturatory zapewniają wodzie właściwą, niską temperaturę, a jednocześnie dają pewność, że jest ona w stu procentach zdrowa, przebadana i w pełni bezpieczna dla zdrowia. Saturatory z wodą można zamawiać w wielu firmach, bez problemu można więc znaleźć dostawcę, który będzie spełniał wszystkie oczekiwania.

Uzdatnianie wody w kranach

Najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcemy mieć wodę w nieograniczonych ilościach, jest uzdatnianie wody kranowej. W tym celu warto zaopatrzyć się w akcesoria i rozwiązania, które na takie uzdatnianie pozwalają. Uzdatnianie do wody to przede wszystkim sól tabletkowana, lamy UV oraz zmiękczacze do wody, które poprawiają jakość ujęcia w każdym miejscu. Przed wybraniem konkretnej formy uzdatniania ujęcia wody w firmie, dobrze jest najpierw przeprowadzić jej badania, aby ocenić, co jest największym problemem, jeśli chodzi o zanieczyszczenia. Dzięki temu łatwiej będzie dobrać właściwe rozwiązanie poprawiające jej jakość. Na https://mk94.pl/ znajdziemy ofertę różnych rozwiązań służących do uzdatniania wody. Jakość, bezpieczeństwo oraz wysoki poziom usług to gwarancja, że każdy klient otrzyma rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>