System regałów zaprojektowany z Twoimi potrzebami – czyli jaki?

pexels-nina-zeynep-güler-🦕-14458537Wybór właściwego rozwiązania magazynowego dla Twojej firmy to najlepszy sposób na optymalizację operacji magazynowych. Oznacza to, że efektywnie wykorzystując powierzchnię magazynową, można łatwo zmaksymalizować pojemność magazynową i zwiększyć pojemność zapasów. Najlepszym sposobem spełnienia tych wymagań i maksymalnego wykorzystania opcji pamięci masowej jest instalacja spersonalizowanego systemu zaprojektowanego zgodnie z Twoimi potrzebami.

W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci mądrze wybrać, niezależnie od tego, czy jesteś firmą specjalizującą się w handlu elektronicznym, handlu detalicznym lub dystrybucji, czy też w innych sektorach, które potrzebują wyposażenia lub modernizacji swojej powierzchni logistycznej lub handlowej.

Zanim zdecydujesz się na konkretny system regałów, musisz wziąć pod uwagę:

• dostępną powierzchnię,
• wysokość przyszłego budynku magazynowego.

To pozwoli Ci upewnić się, że będzie on pasował do liczby palet, objętości, rozmiaru i wagi każdej z nich, które mają być składowane. Ponadto należy wziąć pod uwagę przepustowość i rodzaj sprzętu do transportu materiałów. Co więcej – właściwe rozwiązanie do przechowywania zapobiegnie zagubieniu przedmiotów, jednocześnie zapewniając pracownikom zawsze bezpieczeństwo. Innymi słowy, dobrze dobrane regały półkowe powinny poprawić obsługę zapasów, gęstość i obroty.

Przede wszystkim musisz przestudiować różne rodzaje regałów, po zaplanowaniu i przeanalizowaniu produktów oraz potrzeb biznesowych, aby móc podjąć właściwą decyzję.

Jakie rodzaje regałów magazynowych są najczęściej stosowane?

Odpowiednio wybrane pozwolą Twojej firmie stawić czoła rosnącej presji rynku i szybciej reagować na wymagania.

Regały paletowe – łatwe rozwiązanie, które zapewnia dobry dostęp do towarów, regały paletowe są bezpieczne, solidne, trwałe i łatwe w montażu. Lepsza produktywność i wydajność są gwarantowane, zwłaszcza gdy w metodzie regałów selektywnych palety są ładowane/rozładowywane z przodu systemu regałowego.

Przeznaczenie regałów paletowych

To system magazynowy przechowujący palety materiału w rzędach na metalowych półkach. Posiada wiele poziomów półek, które są dostępne dla wózków widłowych i służą do zwiększenia gęstości składowania poprzez wykorzystanie przestrzeni pionowej. Zajmując mało miejsca w poziomie, jest to bardzo przydatne w magazynach wysokiego składowania. Główna cecha? Skrócony czas załadunku i rozładunku produktów lub linii magazynowych.

Regały wjezdne – alternatywne rozwiązanie

Jeśli chcesz zoptymalizować swoją pojemność magazynową, możesz wybrać te regały, ponieważ wykorzystują one korytarze do przechowywania. Wyjątkowo bezpieczne, są idealnym wyborem, jeśli masz do czynienia z dużymi ilościami jednorodnych produktów, ponieważ ten rodzaj regałów podlega zarządzaniu towarami w ostatniej kolejności.

Wózki widłowe ładują i rozładowują towary, wjeżdżając od przodu, a następnie cofają się po umieszczeniu ich tam, gdzie jest to potrzebne. System ten można łatwo zautomatyzować za pomocą satelitów, urządzeń elektrycznych, które doprowadzają palety do końca bloku regału, sterując ręcznie (za pomocą pilota) lub półautomatycznie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>