Czy warto pisać faktury Online?

dov

Większość firm nie może obejść się bez przyjmowania i wystawiania takich dokumentów jak faktury. Większość firm wystawia faktury papierowe, często zdarza się jeszcze, że pisane są ręcznie. Warto od tego sposoby wystawiania faktur odejść i stanowczym krokiem wejść w XXI wiek komputeryzacji. Faktury elektroniczne to duże ułatwienie dla przedsiębiorców, pozwalają na lepszą organizację i nie marnują naszego cennego czasu.

Jak wygląda fakturowanie Online?

Wystawianie faktur Online jest bardzo prostą czynnością. Można nawet stwierdzić, że o wiele łatwiejszą niż wystawianie tych dokumentów w sposób ręczny. Przy okazji oszczędzamy pieniądze, ponieważ nie jest konieczne wysyłanie faktur w formie papierowej. Praktycznie wszystkie istniejące dziś firmy, korzystają z poczty elektronicznej, więc możemy wysłać fakturę w mailu. Oczywiście mamy możliwość jej wydrukowania i wysłania listem pocztowym. Warto się jednak zastanowić nad sensem takiego rozwiązania.

W sieci istnieje masa stron różnych internetowych, które za niewielką opłatą miesięczną, rzędu kilku złotych, a czasem nawet za darmo, oferują możliwość wystawiania faktur za pomocą przeglądarki internetowej. Musimy jedynie się zarejestrować, a następnie zalogować na naszym stworzonym profilu. Następnie pozostaje nam tylko zapoznać się z funkcjonalnością programu do faktur i możemy wystawiać dokumenty. Dużą zaletą fakturowania Online jest to, że możemy nasze faktury wystawiać z każdego miejsca na świecie. Wystarczy nam tylko dostęp do Internetu. Stworzoną fakturę możemy natychmiast wysłać lub zapisać w formie pliku PDF, aby w późniejszym czasie ją wydrukować.

Inne zalety programów do faktur Online

Programy umożliwiające nam wystawianie faktur Online posiadają wiele innych zalet. Oprócz tej najważniejszej, czyli szybkiej możliwości wystawienia i wysłania faktury, umożliwiają również prowadzenie książki kontrahentów. Zautomatyzowany system, przy wystawianiu dokumentów, automatycznie wypełnia wszystkie konieczne pola. Wystarczy wpisać nazwę odbiorcy faktury, a system wprowadzi resztę jego danych.

Programy do wystawiania faktur Online są na bieżąco aktualizowane o zmiany w ustawach podatkowych, oraz o składkach na ubezpieczenia społeczne, jakie musimy opłacić. Dzięki czemu nie musimy śledzić ciągłych zmian, a program pomoże nam w ich obliczeniu i rozliczeniu się z Urzędem Skarbowym, oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Czy więc warto korzystać z programów do faktur Online?

Programy do wystawiania faktur są popularne już od wielu lat – jedne z lepszych znajdziemy np tu: szybkafaktura.pl. Dziś mamy jednak możliwość korzystania z programów Online, których nie musimy instalować na dysku komputera. Jest to bardzo duże ułatwienie dla przedsiębiorcy. Mamy możliwość wystawiania faktur z każdego miejsca, o ile mamy dostęp do Internetu. Nowoczesne platformy pozwalają na wystawianie faktur na komputerach, ale także tabletach czy nowoczesnych urządzeniach smartphone.

Możemy w prosty i szybki sposób dostarczyć fakturę do kontrahenta, za pomocą poczty elektronicznej. Możemy ją również zapisać w postaci pliku PDF, dzięki czemu przez okres obowiązkowej archiwizacji nie musimy jej drukować. Wystarczy żeby była zachowana na dysku, czy płycie CD. Od 2013 roku elektroniczna faktura jest tak samo ważna jak jej papierowy odpowiednik i nie musimy przesyłać jej w formie papierowej. Dotychczas przedsiębiorcy z różnych względów obawiali się faktur elektronicznych. Dziś większość rezygnuje z papieru i listu na rzecz dokumentów w formie elektronicznej.

Możemy korzystać z darmowych programów Online do faktur, udostępniane są nam również programy Online, których użytkowanie wymaga drobnych opłat. Wysokość tych opłat to kilka-kilkanaście złotych miesięcznie wiec koszt nie jest wygórowany. Niektóre banki udostępniają programy do faktur Online za darmo, swoim klientom, którzy posiadają firmowe rachunki bankowe. Faktury Online to znak czasu. Rozwój technologii pozwala przedsiębiorcom na wiele ułatwień i udogodnień. Warto, więc z nich skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>