Bilety lotnicze do Gruzji – zapnij pasy i ciesz się lotem

4-Ways-to-Save-Money-on-Your-Business-Trip-to-Morocco

Lato w pełni i czas zaplanować wakacje. I choć pogoda w Polsce w tym roku nie dopisała, jest wyjście z tej sytuacji. Europejskie kurorty serdecznie zapraszają wszystkich, którzy chcą spędzić niezapomniane wakacje. Pogoda na Cyprze, w Hiszpanii i innych kurortach sprzyja gorącemu wypoczynkowi. Co więcej, ceny wycieczek nie są droższe niż na Krymie. A usługa cię nie zawiedzie. Skorzystaj z usług biur podróży lub dotrzyj do celu na własną rękę, to zależy od Ciebie. Ale jeśli nadal decydujesz się latać spontanicznie, bez uciekania się do usług touroperatorów, możesz potrzebować naszej porady. Postaramy się doradzić, jak kupić bilety lotnicze, gdzie i co najważniejsze – ile zapłacić, aby nie przepłacić.

Zdradzę ci mały sekret, rezerwacja biletów lotniczych z wyprzedzeniem jest często zawsze tańsza. Dlatego zimą touroperatorzy “przygotowują sanie”, wykupując całe loty. Ale większość z nas ma możliwość wzięcia tygodnia urlopu nie zawsze z wyprzedzeniem, poza tym może to być wizyta u krewnych lub podróż służbowa, musimy zadowolić się tym, co mamy.

Przyjrzyjmy się najpopularniejszym kierunkom tego lata.

Polska – Cypr. Wybór tanich lotów w tym kierunku nie jest zbyt zróżnicowany. Bezpośrednie loty do Pafor i Larnaki odbywają się z lotnisk w Warszawie, Wrocławiu i Katowicach. Ceny biletów zaczynają się od 350-400 zł.

Polska – Hiszpania. Samolotów latających w tym kierunku jest całkiem sporo. Ceny biletów od Ryanair na lot do Barcelony są dość niskie – od 333 zł. Loty odbywają się z Gdańska, Katowic, Wrocławia, Krakowa.

Polska – Niemcy. Być może są tacy, którzy chcą odwiedzić Niemcy tego lata. Z Katowic można polecieć do Dortmundu, koszt zaczyna się od 126 zł w jedną stronę. Jeszcze atrakcyjniejsze oferty są do Hamburga. Cena zaczyna się od 85 zł.

Polska – Austria. Loty do Wiednia, stolicy Austrii, odbywają się codziennie. Cena biletu na najbliższy lot wyniesie 130 zł, można polecieć z Krakowa lub Warszawy.

Polska – Gruzja. Wycieczki do Gruzji stały się w tym roku bardzo popularne. Do Kutaisi można polecieć z Warszawy codziennie lotem ekonomicznym. Bilety kosztują od 470 zł.

Wszystkie ceny dotyczą lotów w klasie ekonomicznej i mogą się różnić w zależności od popularności lotu. Popularność lotu i jego koszt są wprost proporcjonalne.

Podsumujmy. Jeśli znasz już datę wylotu, to zadbaj o rezerwację biletów z wyprzedzeniem, ponieważ w sezonie letnim tanie bilety szybko się wyprzedają, więc im później kupisz bilet, tym będzie on droższy. Bilety należy rezerwować z 3-4 miesięcznym wyprzedzeniem.

Podczas oczekiwania na lot nadszedł czas, aby wynająć samochód na lotnisku w Tbilisi, Batumi lub Kutaisi.  Wybrany samochód będzie czekał na ciebie na określonym gruzińskim lotnisku w zarezerwowanym przez ciebie terminie.

Nie zapominaj, że linie lotnicze od czasu do czasu oferują różne promocje na loty. Jak sam zdajesz sobie sprawę, promocje nie trwają długo, więc jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, powinieneś być wyjątkowo szybki.

Rezerwując bilet, upewnij się, że wiesz, kiedy musisz go zrealizować, czy jest to dzień wcześniej, czy trzy godziny przed odlotem, i gdzie musisz go odebrać. Na przykład, jeśli kupujesz bilet za pośrednictwem banku internetowego, otrzymasz e-mail z planem podróży, wystarczy go wydrukować i złożyć bezpośrednio na lotnisku, w zamian otrzymasz bilet elektroniczny, który będzie potrzebny przy wejściu na pokład.

Zapoznaj się również z zasadami zwrotu kosztów biletu, aby później nie wpaść w kłopoty. Niektóre firmy zwracają pełną kwotę, ale zdarza się to dość rzadko.

Bilet można zarezerwować nie tylko w kasie biletowej, ale także online. Wystarczy posiadać kartę bankową do płatności. Jeśli kupiłeś już bilet, uważaj, że połowa pracy została wykonana. Pozostaje spakować walizki, dokumenty i przygotować się na pozytywne wakacje.

Życzymy sukcesów i przyjemnego lotu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>