Jak wygląda praca tajemniczego klienta

customer-563967_640Wbrew pozorom praca tajemniczego klienta nie polega na wchodzeniu do sklepu w czarnym prochowcu i kupowaniu w cichaczem wybranego towaru. Tak naprawdę dużo ważniejsza jest obserwacja tego, w jaki sposób jesteśmy obsługiwani i jak zarządzana jest kontrolowana placówka. Jak dokładnie wygląda praca tajemniczego klienta?

Tajemniczy klient – obserwacja, analiza, dedukcja

Tajemniczy klient to przede wszystkim wnikliwy obserwator rzeczywistości i osoba, która na podstawie zapamiętanych detali i szczegółów jest w stanie obiektywnie ocenić pracę danej placówki. Oczywiście praca na tym stanowisku oparta jest o odpowiednią dokumentację wraz ze scenariuszem samej wizyty oraz uwagami dotyczącymi tego, na co należy zwrócić uwagę. Przeważnie wizyta tajemniczego klienta ma charakter audytu, o którym nie wiedzą sprawdzani pracownicy.

Kto może zostać tajemniczym klientem?

Większość ofert pracy dotyczących tajemniczych klientów nie zawiera wygórowanych oczekiwań od kandydatów na to stanowisko. Wymagania to głównie: skończony 18. rok życia, odpowiednia ilość wolnego czasu i dostęp do komputera oraz Internetu. To właśnie dzięki tym narzędziom będziemy przesyłać wyniki naszego audytu. Jest to więc idealna pierwsza praca oraz sezonowe źródło zarobku dla osób młodych.

Gdzie pracuje tajemniczy klient?

Pracę w charakterze tajemniczego klienta można podjąć na terenie całego kraju. Firmy konsultingowe i doradcze mają wiele placówek, w których możemy rozpocząć proces rekrutacji. Dobrym rozwiązaniem jest praca w terenie, który znamy, np. miasto, gdzie obecnie studiujemy bądź mieszkamy. Tajemniczy klient może odwiedzać zarówno sklepy, kina, salony, jak i butiki oraz banki. Istnieje również opcja pracy poprzez telefon. Wówczas jako tajemniczy klient sprawdzamy jakość obsługi telefonicznej klienta oraz poprawne działanie m.in. działu reklamacji danego przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>