Nieruchomości komercyjne – kiedy potrzebna pomoc rzeczoznawcy?

oferujemy realWiele osób inwestuje w nieruchomości komercyjne. Ale zanim pośpieszysz do zakupu nieruchomości, która Twoim zdaniem przyniesie dobre zyski, skorzystaj z porad i usług rzeczoznawcy nieruchomości, który przeprowadzi komercyjną wycenę nieruchomości dla Ciebie.

Istnieje kilka korzyści związanych z angażowaniem doświadczonego rzeczoznawcy nieruchomości w zakresie inwestycji komercyjnych.

Obniż swój podatek od nieruchomości

Płacenie podatku od nieruchomości komercyjnych to wydatek dla Ciebie. Kiedy powołujesz się na usługi rzeczoznawcy nieruchomości, możesz określić prawdziwą wartość nieruchomości bardziej dokładnie, jeśli uważasz, że ocena może być przeceniona. Przy ocenie, jeśli ocena nieruchomości jest niższa niż przewidywana, twój podatek od nieruchomości zostanie obniżony, a w efekcie skończy się na tym, że zaoszczędzisz dużo pieniędzy.

Unikaj opóźnień w pożyczaniu

Kredytodawcy zgodzą się sfinansować inwestycje komercyjne tylko wtedy, gdy profesjonalna osoba oszacuje cenę nieruchomości. Angażując rzeczoznawcę nieruchomości w proces, możesz uniknąć opóźnień w finansowaniu. Ponadto pożyczkodawca będzie chciał mieć pewność, że może ewentualnie zbyć nieruchomość, aby zrekompensować pozostałą część kwoty pożyczki w przypadku, gdy kredytobiorca nie jest w stanie uregulować salda.

Uzyskaj pewność, której potrzebujesz

Sprzedając nieruchomości komercyjne, właściciele nieruchomości będzie dążyć do wartości swojej nieruchomości wyższej niż faktyczne koszty. Tendencja ta rozciąga się również na agenta nieruchomości, który pomógł w ustaleniu ceny sprzedaży. Im wyższa cena podczas sprzedaży, tym wyższa prowizja. Przeceniony dom może niestety pozostać na rynku przez dłuższy czas. Ewentualnie nieruchomość, której cena została ustalona zbyt nisko, może ponieść znaczne straty finansowe w momencie sprzedaży. Takie scenariusze powstają, gdy właściciele nie mają odpowiedniej wiedzy finansowej. Aby ominąć takie sytuacje, zawsze warto rozważyć zatrudnienie agenta nieruchomości komercyjnych. W rzeczywistości rzeczoznawca majątkowy nie będzie miał żadnego interesu oznaczonego tagami w odniesieniu do nieruchomości. W rezultacie oszacuje pewną cenę sprzedaży opartą na wsparciu rynkowym.

Zakres ubezpieczenia

Aby firmy ubezpieczeniowe zapewniły pokrycie nieruchomości, muszą mieć ubezpieczalną wycenę wartości nieruchomości. W fazie szacowania kosztów w ramach wyceny uwzględniane są tylko części podlegające ubezpieczeniu nieruchomości. Obszary najczęściej wyłączone to:

  • piwnice
  • ulepszenia terenu
  • grunty

Ustaw realistyczne cele inwestycyjne

Oceniając wyniki swoich inwestycji, wycena może pomóc w dokładniejszym obliczaniu i wyznaczyć rozsądne cele. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz wynajem części (lub wszystkich) elementów nieruchomości i musisz ustalić stawki najmu i tym podobne.

Kiedy aktywa nieruchomości komercyjnej muszą być sprawiedliwie podzielone, powinna być przeprowadzona ocena przez rzeczoznawcę nieruchomości. Udzieli on uczciwej oceny bez jakiejkolwiek stronniczości, która prawdopodobnie miałaby miejsce, jeśli w procesie uczestniczyłyby wszystkie zaangażowane strony, które miałyby udział w nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>