Praca w hotelu – kiedy bywa ciężko?

STB-SHA

Praca w hotelu to dobre rozwiązanie zarówno dla osób, które szukają sezonowego zajęcia na lato, jak i dla osób, które z branżą hotelarską wiążą swoją przyszłość zawodową. Czasem po kilku latach pracy dla kogoś i zdobywania doświadczenia, pracownicy decydują się na założenie własnego biznesu i zarabianie na swój rachunek.

Osoby, które pracują w hotelu doskonale wiedzą, że zajęcie to ma zarówno swoje plusy, jak i minusy. Przede wszystkim, trzeba pamiętać, że w hotelu nie istnieje pojęcie weekendów czy świąt, pracuje się więc praktycznie codziennie, bez względu na to, czy jest to dzień tygodnia, weekend czy ważne święto. Co więcej, w weekendy i święta bywa o wiele trudniej. Szczególnie w hotelach, które położone są w pięknych turystycznie miejscach najwięcej gości jest właśnie w weekendy, święta czy wakacje. Wtedy też praca jest najcięższa, gdyż pracować trzeba często bez przerwy. Zdarza się, że pracownicy nie mają nawet chwili wolnego i są na nogach praktycznie przez cały czas. W takiej sytuacji trudno jest o komfortowy wypoczynek czy nawet zorganizowanie sobie czasu wolnego. Jednak tak duża liczba godzin pracy ma też swoje odzwierciedlenie w zarobkach. Pracownicy hotelowi zatrudniani są na różnych umowach, ale bardzo często jest to stawka godzinowa. Każdy ma więc świadomość, że im więcej pracuje, tym większą wypłatę dostanie pod koniec miesiąca.

Praca zmianowa utrudnia uporządkowane życie

Praca w hotelu bywa wyczerpująca także ze względu na to, że jest to praca zmianowa. Nie pracuje się jedynie w dzień, ale również w nocy. Gości trzeba obsługiwać praktycznie przez cały czas – dotyczy to przede wszystkim hotelowej obsługi oraz recepcji. Nie inaczej jest w przypadku restauracji w hotelu, która również pracuje od wczesnych godzin porannych do późnej nocy. Osoby, które decydują się na pracę w hotelu muszą więc mieć świadomość, że jest to dosyć wyczerpujące zajęcie, które jest trudno pogodzić z innymi życiowymi aktywnościami. Przede wszystkim pracując w hotelu bardzo trudno jest jednocześnie znaleźć inną dorywcza pracę czy też studiować – nie da się bowiem zwykle pogodzić zajęć na uczelni z godzinami pracy w hotelu.

Sporo pracy przy dużych imprezach dla wielu gości

Podczas pracy w hotelu uciążliwe i wyczerpujące są również wydarzenia organizowane na większą skalę, między innymi szkolenia i konferencje dla firm oraz imprezy weselne. W przypadku tych drugich praca odbywa się wieczorem i do późnej nocy, najczęściej w dni, kiedy inni ludzie mają wolne od pracy. Jednak imprezy weselne są też dodatkowo płatne, dzięki czemu pracownicy mogą sobie dodatkowo dorobić do pensji, ewentualnie odebrać sobie dzień wolny za pracę w godzinach nocnych, praktycznie do rana. Efektowne imprezy weselne, które długo zapadają w pamięć gości znajdziemy na http://www.hotelwitek.pl/pl/weddings-events.html. Można tez liczyć na profesjonalną i fachową obsługę. Hotel jest również dobrym miejscem pracy dla osób, które chcą rozpocząć swoją zawodową przygodę z branżą hotelową.

1 Komentarz

  1. Izka pisze:

    na pewno męcząca praca na dłuższy czas, a jak wyglądają zarobki w takiej pracy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>