Profil do taśm LED coraz popularniejszy

profile aluminiowe do led - lumines.pl

We wnętrzach domowych i biurowych coraz chętniej wykorzystuje się oświetlenie ledowe, które cenione jest przede wszystkim za swoją energooszczędność. W przypadku taśm LED trzeba liczyć się z tym, że po przyklejeniu nie prezentują się zbyt elegancko. Można jednak to szybko zmienić, montując je w profilu ledowym. Tym oto sposobem zwiększają się zarówno walory estetyczne, jak i ochrona. Taśma w profilu ledowym jest należycie zabezpieczona, co przekłada się na jej większą trwałość i żywotność. Nie mówiąc już o funkcji derogacyjnej.

Profile do taśm LED cieszą się sporym uznaniem ze względu na swoją uniwersalność, praktyczność i estetyczność. Nie jest żadną tajemnicą to, że sama taśma nie wygląda zbyt ładnie. Można wręcz powiedzieć, że wygląda nieestetycznie. Ten problem można szybko rozwiązać, montując ja w profilu ledowym. Szeroki wachlarz wyboru takich profili sprawia, że bez problemu można dobrać je do specyfiki i stylistyki pomieszczenia. Zaletą takich profili aluminiowych jest to, że można zakamuflować niezbyt eleganckie elementy instalacji oświetleniowej, która dzięki temu wtopi się w otoczenie. Schludna i prosta forma oraz minimalistyczny design przemawia za zainwestowaniem w takie profile ledowe. Mogą one mieć różne zastosowania.

Co jeszcze przemawia za tym innowacyjnym rozwiązaniem?

Na korzyść profili do taśm LED przemawia to, że pozwalają one osiągnąć efekt jednakowej linii świetlnej. Zastosowanie specjalnej osłony przekłada się na równomiernie świecącą powierzchnię, bez rażących w oczy punktów świetlnych, jak ma to miejsce w przypadku samej taśmy. Takie rozwiązanie jest dużo bardziej przyjazne dla oka. Klosz w profilu ledowym może być przezroczysty lub mleczny, w zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwań użytkownika. W ten sposób można wpłynąć na regulację stopnia rozproszenia i natężenia światła. Za pomocą takich niepozornych profili możliwe jest uzyskanie różnych efektów świetlnych, co wpływa na wygląd aranżacji wnętrza.

Profil do taśmy LED – lumines.pl pełni nie tylko funkcje estetyczne, ale też ochronne. Został on tak skonstruowany, aby przeciwdziałać przegrzewaniu się umieszczonej w nim taśmy. Nadmiar wytworzonego ciepłoty jest skutecznie odprowadzany poza profil ledowy, co wydłuża żywotność diod LED. Zamontowanie taśmy w profilu jest wobec tego sposobem na zachowanie dobrej jakości parametrów diod przez znacznie dłuższy okres czasu. Taśma jest też odpowiednio zaizolowana i zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi w postaci zabrudzeń, wilgoci czy uszkodzeń mechanicznych. Zwiększenie ochrony taśmy przekłada się na wydłużenie okresu jej sprawności. Ponadto sam montaż taśmy umieszczonej w profilu ledowym staje się łatwiejszy. Zaletą jest też lepsza przyczepność taśmy – zostaje ona trwale przymocowana do podłoża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>