Zalety organizowania firmowych imprez integracyjnych

17194

Świat zmienia się bardzo szybko i stawia wyzwania zarówno małym, jak i dużym firmom. Nowe trendy powodują, że trzeba zmieniać sposób myślenia o biznesie i funkcjonowaniu na dynamicznym rynku. Jedną z kluczowych kwestii w każdej firmie jest zgrany zespół, który będzie w stanie działać efektywnie i osiągać założone cele. Aby było to możliwe, warto organizować regularnie firmowe imprezy integracyjne. Jest to okazja do wzajemnego poznania się pracowników nie tylko w sytuacjach zawodowych. Dzięki temu firma może działać bardziej skutecznie i osiągać lepsze wyniki finansowe.

Komunikacja pomiędzy pracownikami

Zacieśnienie więzów pomiędzy pracownikami jest pierwszym i oczywistym celem imprez integracyjnych. Może się to sprawdzić nie tylko w sytuacji, gdy firma dopiero rozpoczyna działalność i pracownicy zatrudnieni są krótko. W przedsiębiorstwach o dłuższym stażu wiele osób spotyka się głównie lub wyłącznie podczas realizacji zadań służbowych. Wzajemne zapoznanie się poza miejscem pracy pozwala na wypracowanie lepszej komunikacji, co będzie miało wpływ na efektywność działań, zwłaszcza jeśli będzie dotyczyć to skomplikowanych zadań grupowych.

Poczucie przynależności do firmy

Odpowiednio zorganizowane imprezy integracyjne pozwalają na zwiększenie poczucia identyfikacji i przynależności do firmy. Pracownicy mogą rozpocząć zupełnie nowe znajomości lub zobaczyć kolegów i koleżanki w zupełnie innym świetle. To samo dotyczy przełożonych, a także właściciela lub właścicieli przedsiębiorstwa. Nie muszą być oni kojarzeni z nudnymi osobami w garniturach, które wyznaczają zadania w firmie. Luźne spotkanie pozwala pokazać swoją osobowość, ponadto zmniejsza stres związany z realizacją obowiązków zawodowych.

Współpraca z partnerami biznesowymi

Wzajemne poznanie pracowników w wielu przypadkach zmieni też sposób nawiązywania współpracy z kontrahentami. Firmowe imprezy integracyjne to znakomita okazja do prezentacji nowych produktów, inwestorów lub partnerów w biznesie. Świeże spojrzenie na różnego typu problemy mogą zaowocować odnalezieniem innowacyjnych rozwiązań, które wcześniej nie były brane pod uwagę. W tym czasie można też przygotować specjalne wyróżnienia dla pracowników lub konkursy, które dodatkowo uatrakcyjnią wspólnie spędzony czas i sprawią, że pracownicy poczują się w większym stopniu docenieni.

Integracja w Jabłoń Lake Resort

Sukces integracji zależy od miejsca, w którym odbędzie się impreza. Doskonałym pomysłem jest organizacja spotkania w Jabłoń Lake Resort na Mazurach. W rozbudowanej ofercie lokalu znajdziemy nie tylko wspólne posiłki czy wieczór spędzony przy muzyce, lecz także możliwość zorganizowania zabaw tematycznych, gier fabularnych i konstruktorskich. Team-building Mazury może być połączony z wyprawą terenową na quadach lub w samochodach, a nawet rejsem po Jeziorze Nidzkim lub spływem kajakowym na rzece Krutynia.

Ciekawe pomysły na team-building Mazury

Mazury to region o niepowtarzalnym klimacie. Można tu znaleźć widoki zapierające dech w piersiach. Integracja Mazury to także możliwość wzięcia udziału w wieczornych zabawach, takich jak ognisko, grill lub impreza na plaży. Jabłoń Lake Resort daje możliwość wprowadzania wielu urozmaiceń, a nawet własnych scenariuszy gier i zabaw. W ten sposób integracja Mazury dostarczy wielu wrażeń, które pozostaną w pamięci uczestników na wiele lat.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>