Kiedy przydaje się pomoc agenta nieruchomości?

Kiedy przydaje się pomoc agenta nieruchomości

Agent nieruchomości może być nieocenionym wsparciem dla osób sprzedających nieruchomość, ale również kupujących lub wynajmujących mieszkanie, dom, działkę, lokal czy halę. Praca pośrednika to nie tylko pomoc w negocjacjach z kontrahentem, czy pokonaniu skomplikowanej machiny biurokratycznej towarzyszącej zawieranym transakcjom na rynku nieruchomości. Zakres świadczonych usług przez pracowników najlepszych agencji nieruchomości jest naprawdę szeroki.

Przyjrzyjmy się najważniejszymzagadnieniom na przykładzie jednej z najdłużej istniejących i jednocześnie jednej z najchętniej polecanych agencji nieruchomości w Beskidzie Śląskim – Józef Kufel Nieruchomości.

Pomoc w oszacowaniu wartości nieruchomości

Nie kto inny jak agent nieruchomości wyspecjalizowany w obsłudze rynku lokalnego jest w stanie pomóc sprzedającemu w ustaleniu realnej ceny, po której daną nieruchomość będzie mógł szybko sprzedać, jednocześnie maksymalizując zysk. Odpowiednia wycena nieruchomości to jedna z najtrudniejszych kwestii. Różnice w cenach ofertowych i transakcyjnych potrafią sięgać nawet kilkudziesięciu procent, dlatego warto w tej kwestii skorzystać z usług specjalistów.

Home staging

Chcąc sprzedać lub wynająć nieruchomość należy ją wcześniej do tego odpowiednio przygotować. W tym pomoże homestager, np. doświadczony pośrednik świadczący usługę nazywaną: homestaging. Nie tylko zaleci uprzątnięcie posiadłości, ale również wskaże elementy które warto naprawić lub wymienić ze względu na fakt, iż mogą być one czynnikiem powodującym rezygnację z zakupu lub wynajmu nieruchomości lub w najlepszym przypadku – argumentem do obniżenia jej ceny.

Odpowiednia widoczność oferty i obsługa potencjalnych klientów

Czas to ograniczone dobro. Jeżeli nie zdecydujemy się na pomoc agencji nieruchomości, z pewnością będziemy musieli znaleźć czas nie tylko na publikacje ogłoszeń, ale również na każdorazową prezentację nieruchomości potencjalnym zainteresowanym (i analogicznie do osób poszukujących nieruchomości – będziemy potrzebować czasu na zapoznanie się z ofertami, na jeżdżenie i oglądanie nieruchomości). Koniec końców może się okazać, że znacznie lepszym rozwiązaniem było skorzystanie z usług pośrednika, który nie tylko ma doświadczenie w odpowiedniej promocjiofert i znajomości specyfiki lokalnego rynku nieruchomości, ale również będzie w stanie właściwie zaprezentować nieruchomość potencjalnym zainteresowanym.

Wyjaśnienie zawiłości biurokratycznych i prawnych

Zawiłości prawne i biurokracja spędzają sen z powiek osobom, które nie zdecydowały się skorzystać z usług agencji nieruchomości. Pośrednik nieruchomości, w dobie bezkarności oszustów i przedłużających się procesów sądowych, jest w stanie nie tylko wyjaśnić właściwą kolejność działań, ale również przygotować dokumenty niezbędne do bezpiecznej finalizacji transakcji kupna-sprzedaży lub wynajmu nieruchomości.

Lokalizacja biur JKN

Agenci z Józef Kufel Nieruchomości chętnie pomagają we wszystkich sprawach dotyczących beskidzkiego rynku nieruchomości. Agencja posiada dwa stacjonarne biura:

a) biuro nieruchomości w Bielsku-Białej(obsługuje klientów zainteresowanych nieruchomościami położonymi w Bielsku-Białej i powiecie bielskim)

– ul. Cyniarska 22A (II piętro, pokój 3.14), 43-300 Bielsko-Biała

– e-mail: biuro.bielsko@jkn.com.pl

– tel: 500 014 236

b) biuro nieruchomości w Żywcu(dla klientów nieruchomości zlokalizowanych w Żywcu, Cieszynie oraz powiecie bielskim i cieszyńskim, np. osób zainteresowanych kupnem lub sprzedażą mieszkania w Żywcu)

– al. Józefa Piłsudskiego 34/1, 34-300 Żywiec

– e-mail: biuro@jkn.com.pl

– tel: 33 860 05 55 lub 601 996 588

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>