Pyrzowice: dlaczego wypożyczalnia samochodu blisko lotniska to dobry pomysł?

Kiedy wylądujesz w Polsce na międzynarodowym lotnisku Katowice-Pyrzowice, będziesz blisko wielu ciekawych miejsc do zobaczenia i atrakcji. Niezależnie od tego, czy jesteś w tych okolicach w interesach, czy dla przyjemności, powinieneś zarezerwować sobie trochę wolnego czasu, aby zobaczyć wszystko, odwiedzić muzea lub zjeść posiłek w jednej z wyśmienitych lokalnych restauracji. Oto kilka najlepszych porad dla osób planujących podróż w te strony i zastanawiających się nad wynajmem samochodu.

oferujemy trans

Wynajem samochodu – zobacz miasto

Kiedy jesteś w Katowicach, znajdujesz się w jednej z największych aglomeracji naszego kraju. W tym mieście znajdują się liczne atrakcje, a także miejsca, w których można się nieźle obkupić. Spacerowanie jest bardzo zalecane, ale biorąc pod uwagę, o jak wielkim mieście mowa i to, że z lotniska jakoś musisz się dostać do centrum dobrym pomysłem jest wynajem samochodu z jednej z firm działających okolicach Pyrzowic – z wysokiej klasy Transportico na czele. Katowice wbrew pozorom są doskonałym miejscem na spędzenie czasu na łonie natury, nawet w samym sercu tego dużego miasta. Ale cóż – trzeba wynająć samochód by jakoś się tam dostać.

Na południe od parku znajduje się słynny Katowicki Spodek, w którym odbywają się wielkie imprezy. Obok jest siedziba filharmonii z całą gamą musicali, balety, koncerty wielkich artystów i wiele więcej w tej dekadenckiej przestrzeni koncertowej, która została otwarta już wiele lat temu. Inne interesujące miejsca to Chorzowski Park Rozrywki. Aby dowiedzieć się więcej o licznych atrakcjach, które tam na Ciebie czekają też powinieneś dysponować samochodem, bowiem poruszanie się komunikacją miejską dla osób spoza Katowic mimo wszystko może być dość skomplikowane.

Po dniu spędzonym na zwiedzaniu muzeów i chodzeniu po parku będziesz głodny… czas na kolację! Dlaczego nie zatrzymać się w jednej z najbardziej znanych restauracji w Katowicach przy ulicy Mariackiej? Znajdujące się w tej samej okolicy restauracje są jednymi z najlepszych w kraju. Możesz tutaj cieszyć się lokalną kuchnią ale nie brakuje również tych bardziej światowych jak chińska, włoska czy meksykańska. To miejsca, które łączą w sobie jedzenie i historię – spróbuj sam, dojdziesz wszędzie wynajętym samochodem!

Serce Katowic to coś znacznie więcej niż kulturalne centrum śląska. Jeśli jedziesz na północ od miasta, możesz odkryć hektary pięknej dzikiej przyrody otoczonej lasami, jeziorami. Katowice to również idealne miejsce wypadowe na spływy kajakowe i inne atrakcje na świeżym powietrzu, a nocne życie miasta to dwie uzupełniające się rozrywki, którymi również możesz się cieszyć.

Jedno jest pewne: następnym razem, gdy będziesz w Katowicach lub w ich okolicach, poświęć trochę czasu na zwiedzanie!

Gdy jesteś w tym mieście i potrzebujesz wysokiej jakości wypożyczonego samochodu z doskonałą obsługą i świetną ceną, możesz polegać na Transportico Niezależnie od tego, czy jesteś tutaj w interesach, czy na wakacjach, czy potrzebujesz szybkiej i wygodnej wymiany ubezpieczenia, dzięki szerokiemu wyborowi samochodów tej firmy – wszystko sprawnie załatwisz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>