Sklep sportowy – pomysł na biznes w internecie

sportowy-sklep-internetowy

Aktywność sportowa staje się coraz bardziej popularna, co widać nie tylko na siłowniach, ale również w naszych domach, gdzie mamy coraz więcej sprzętów do ćwiczeń – handelki, ławki, skakanki, maty, czy różnego rodzaju maszyny do wykonywania ćwiczeń siłowych. Jeśli interesuje nas branża handlu, warto zainteresować się sportowym sklepem internetowym z racji na zainteresowanie potencjalnych klientów produktami sportowymi.

Przede wszystkim dobry dostawca

Najważniejsza sprawa to oczywiście dobry dostawca, który nie tylko zaproponuje nam atrakcyjne ceny, ale również odpowiednią obsługę. Musimy mieć ciągły dostęp do towaru, realizować naprawy gwarancyjne, szybko wysyłać towar etc. Konkurencja na rynku jest coraz większa dlatego obsługa klienta powinna stać na wysokim poziomie. Możemy skorzystać tu z tradycyjnej formy współpracy z dostawcą – kupujemy od niego towar, magazynujemy na własną rękę i wysyłamy do kupujących lub skorzystać z nowego rozwiązania jakim jest dropshiping, który polega na tym, że to dostawca, hurtownia z której korzystamy wysyła towar do naszych klientów, a my go jedynie sprzedajmy w odpowiednich źródłach, w tym przypadku w sklepie internetowym.

Uruchamiamy sklep internetowy

Sprzęt do tenisaW momencie, gdy mamy już dostawcę musimy uruchomić sklep internetowy, warto rozesłać zapytania do kilku firm, które projektują sklepy w celu otrzymania najlepszej oferty. Już od początku należy zadbać o optymalizację sklepu, żeby ułatwić sobie działania promocyjne po jego uruchomieniu. Warto zadbać żeby sklep był responsywny, ponieważ w ostatnim czasie Google przykłada do tego dużą uwagę.

Po stworzeniu sklepu pozostaje nam dotrzeć do potencjalnych klientów, sposobów jest wiele, a konkurencja również nie śpi, więc musimy się do tego odpowiednio przyłożyć. Możemy wykorzystać takie działania jak kampanie Adwords, reklama w porównywarkach cenowych, pozycjonowanie sklepu, prowadzenie bloga, kampania social Media czy kampanie display na powiązanych tematycznie serwisach.

Odpowiednie działania promocyjne, dobre ceny i wysokiej jakości obsługa klienta mogą przynieść nam sukces, ponieważ coraz częściej kupujemy w sklepach internetowych, a w przyszłości rozwinie się to jeszcze bardziej.

Artykuł przygotowany dzięki współpracy z portalem http://www.sk-sport.pl/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Komentarzy

  1. Jakub pisze:

    Internetowy sklep sportowy – to faktycznie ciekawa branża. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy szeroko propagowany jest zdrowy styl życia i na każdym kroku jesteśmy namawiani do rozpoczęcia aktywności sportowej. Ja nie tak dawno sprzedawałem (hobbystycznie, że tak powiem :P) niewielkie zestawy do treningu w domu. Popyt był taki, że jakbym miał 10x więcej towaru to też by poszedł w mgnieniu oka. ;)

  2. Wacław pisze:

    Popularność sportu rośnie ale nie wiem, czy idzie w parze z rosnącą wiedzą i świadomością chociażby nt odżywiania. Podczas wysiłku zapotrzebowanie na choćby węglowodany rośnie. Ja jeżdżę sporo rowerem i kupuję wygodne żele energetyczne w ibike.pl. Można też stosować izotoniki i wiele innych rzeczy ale zdecydowanie warto najpierw poczytać o odżywianiu w sporcie jaki uprawiamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>