Sprawna przeprowadzka – poradnik

Żyjemy w czasach gdy zmiana pracy co kilka lat nie jest niczym niezwykłym. Często jednak w pogoni za nowym stanowiskiem jesteśmy zmuszeni do zmiany miejsca zamieszkania. Wiąże się to oczywiście z przeprowadzką i zabraniem ze sobą do nowego miejsca wszystkich najważniejszych przedmiotów. Całkowita zmiana otoczenia może być więc dla wielu osób bardzo stresującym przeżyciem. Dzięki naszemu poradnikowi cały proces przeprowadzki minie dla was jak najmniej boleśnie.

przeprowadzka - kartony

Na początek warto wyposażyć się w kartony do których zapakujemy większość naszego dobytku. Pierwszą opcją jes już zawczasu zostawienie sobie kilku kartonów po jakiś większych produktach, które będzie można ponownie wykorzystać. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości to zawsze możemy wyposażyć się w kartony zamawiając je w sklepie interentowym. Pamiętajmy aby były one wytrzymałe. Warto zatem dopłacić do takich wykonanych z tektury pięco warstwowej.

Miejcie też na uwadze, że kartony nie powinny być po spakowaniu zbyt ciężkie. Należy więc kierować się poradą w myś której im karton jest większy to tym lżejsze rzeczy należy do niego zapakować. W mniejsze pudełka najlepiej zapakować takie przedmioty jak na przykład naczynia. W przypadku pakowania rzeczy króchychc lub też podatnych na uszkodzenia warto dodatkowo wyposażyć się w folię bąbelkową którą zabezpieczymy je przed ewentualnymi uszkodzeniami jakie mogły by powstać w trakcie transportu.

Po zapakowaniu kartonu pamiętajcie również aby szczelnie zabezpieczyć całość taśmą, tak aby nic nie wypadło podczas przenoszenia i przewożenia.

A jak zacząć sam proces pakowania? Otóż jedną z kluczowych porad do sprawnej przeprowadzki jest przygotowanie pojemniczka z niezbędnymi rzeczami. Należy zaliczyć do nich taśmę, kilka kolorowych pisaków, kartki papieru oraz nożyczki. Mając przy sobie takie pudełko będziemy w stanie szybko i sprawnie opisywać zawartość pakowanych przez nas kartonów.

Podczas samego pakowania warto mieć na uwadze aby pakować osobno przedmioty szklane, porcelane, ubrania czy też produkty spożywcze. Wszystkie rzeczy które są szczególnie narażone na uszkodzenia owińmy papierem pakowym lub wspomnianą wcześniej folią bąbelkową. Starajmy się także aby zapakowany przez nas karton przeprowadzkowy nie przekraczał wagi około dwudziestu pięciu kilogramów.

Zapakowane kartony zawsze dokładnie i starannie opisujcie, dużymi i czytelnymi literami. Pozwoli to wam już na miejscu dużo łatwiej odnaleźć rzeczy których rzeczywiście będziecie potrzebowali.

Dodatkowo bardzo dobrym pomysłem jest napisanie na każdym z kartonów miejsca do którego finalnie ma on zawędrować. Stosujcie zatem opisy typu ,,Sypialnia – ubrania” , ,,Kuchnia – sztućce” czy też ,,Pokój dziecięcy – zabawki”. Nie zaleca się mieszania do jednego kartonu rzeczy które finalnie trafią do różnych pomieszczeń. Przez takie działanie możecie sobie jedynie skomplikować cały proces aklimatyzacji w nowym miejscu.

Gdy wszystkie pudełka będą już przez was spakowane i przygotowane przygotujcie ich pełny spis z uwzględnieniem ilości która ma trafić do danego pomieszczenia. Czyli na przykład – sypialnia: 4 kartony, łazienk: 3 kartony itd

Na sam koniec postarajcie się przygotować karton ,,pierwszej potrzeby”. Powinny się tam znaleźć podstawowe rzeczy które będą wam niezbędne zaraz po przybyciu na nowe miejsce. Mowa zatem o szczoteczce do zębów, ręcznikach, kilku ubraniach itd. Wszystkich tych przedmiotach które w czasie pierwszych dwóch dni powinny być pod ręką. Nie warto tracić cennego czasu na szukanie ich po innych zapakowanych przez was kartonach.

1 Komentarz

  1. Mi się udało sprawnie przeprowadzić dzięki firmie Wiki transport prywatny. Pomogli mi wszystko spakować i przewieść do nowego mieszkania. Z nimi uwinęłam się w dwa dni z przeprowadzką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>