Jakie wsparcie techniczne jest niezbędne w przypadku osób niepełnosprawnych?

Osoby niepełnosprawne powinny mieć w ośrodkach, a także w domach, w których przebywają wiele ułatwień. Zapewniają je wysokiej jakości sprzęty, w które można wyposażyć m.in. łazienki. Oto sprzęty, które docenią nie tylko osoby niepełnosprawne, ale także ich opiekunowie.

krzesło toaletowo prysznicowe

Wózki toaletowo prysznicowe o szerokim zastosowaniu

Wózek toaletowy można zastosować w klinikach, domach opieki, szpitalach, a nawet w domach prywatnych. Sprzęt wspomaga opiekę nad osobą niepełnosprawną i starszą, stanowi bardzo dużą pomoc. Bez wątpienia wózek inwalidzki toaletowy wyróżnia się wysokim komfortem użytkowania. Można stosować go zarówno do czynności toaletowych, ale gdy występuje jednocześnie jako wózek prysznicowy, sprawdza się również pod prysznicem i w trakcie kąpieli. Wózki toaletowo prysznicowe wykorzystywane są również jako pojazd transportowy, którym można przemieścić osobę chorą z pomieszczenia do pomieszczenia.

Krzesła sanitarne wyposażone w miękkie siedzisko

Zamiast kupować wózek toaletowo prysznicowy można zdecydować się również na standardowe krzesła sanitarne. Ułatwiają realizację codziennych potrzeb fizjologicznych. Dostępne są ich różne warianty do wyboru. W każdym przypadku mają one jednak wygodne oparcie, dlatego zapewniają wygodne wykonywanie czynności higienicznych.

Jeżeli nie ma potrzeby inwestowania w wózki prysznicowe, można zainwestować w krzesło wyposażone w specjalne wiadro z klapą. Ustawić je można na sedesie. Zapewnia komfortowe warunki załatwiania potrzeb fizjologicznych.

Chcesz kupić wózek toaletowy? Sprawdź możliwości dofinansowania

Wózek toaletowo prysznicowy dla osoby niepełnosprawnej lub starszej można kupić w ramach programu finansowania obejmującego pokonywanie barier architektonicznych. Wózki prysznicowe często finansowe są nawet w 95%, przez co ich zakup nie stanowi aż tak dużego obciążenia dla osoby niepełnosprawnej oraz opiekuna. Warto skorzystać z tej możliwości, złożyć odpowiednie wnioski, ponieważ wózki sanitarne, a także inne sprzęty dla osób niepełnosprawnych nie należą do najtańszych. Gdy pojawia się możliwość dodatkowego finansowania, czemu z niej nie skorzystać.

Wózek prysznicowy i inne sprzęty dla osób z ograniczeniami ruchowymi

Im lepiej jest wyposażony dom osoby niepełnosprawnej, tym staje się ona bardziej niezależna. Istotne jest, aby od samego początku zaistniałej sytuacji inwestować w takie sprzęty, jak wózki prysznicowe, wózki toaletowe, krzesła sanitarne. To od nich zależy komfort i niezależność osoby niepełnosprawnej. Opiekun otrzyma również dodatkowe wsparcie. Sam wózek inwalidzki to za mało w opiece nad osobą z dysfunkcjami ruchowymi. Wózki sanitarne są naprawdę potrzebne.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>