Jak znaleźć nowe zlecenia transportowe ciężarowe?

mw-zlecenia-transportoweZnalezienie opłacalnych zleceń transportowych ciężarowych może być nie lada wyzwaniem w dzisiejszej rzeczywistości, gdzie konkurencja jest naprawdę imponująca. Aby ułatwić Ci znalezienie kolejnych współprac – poniżej znajdziesz kilka pomysłów na to, gdzie możesz spotkać swoich potencjalnych klientów.

Sprawdź moc kontaktów osobistych, targów i wydarzeń branżowych

Szeroki dostęp do internetu i postępująca digitalizacja jest faktem i nie sposób temu zaprzeczyć. Nic jednak nie zastąpi osobistego kontaktu z drugim człowiekiem – coraz częściej mówi się o tym, że biznesu nie powinno określać się jako B2B czy B2C, a H2H (human to human). To najlepszy dowód potwierdzający moc spotkań f2f. 

Warto wykorzystać zniesienie obostrzeń epidemiologicznych, co w konsekwencji skutkuje organizowaniem coraz liczniejszych targów i eventów branżowych. Takie spotkania stanowią doskonałą okazję do nawiązania kontaktu z przedstawicielami branż, które mogą być dla Ciebie potencjalnym źródłem współprac.

Nawiązując takie osobiste relacje jesteś w lepszej sytuacji niż Twoja konkurencja – masz bowiem o wiele szersze pole do popisu jeśli chodzi o uszczegółowienie potencjalnych warunków współpracy. Nie masz za sobą sztabu konkurencyjnych firm. Wykazując się taką proaktywną postawą możesz liczyć na większą efektywność podejmowanych działań zmierzających do pozyskania kolejnych zleceń.

Firmy spedycyjne mogą być źródłem zleceń transportowych ciężarowych

Naturalną konsekwencją jest to, że wyróżniające się firmy spedycyjne będą z biegiem czasu poszukiwać kolejnych przewoźników. To szansa dla firm, które specjalizują się w świadczeniu usług przewozu. 

Nawiązanie stałej kooperacji z zaufaną firmą spedycyjną może być dla Ciebie jednym z filarów bezpieczeństwa ekonomicznego. Firma M&W Spedition działa od kilkunastu lat i nieustannie się rozwija, poszukując przy tym zaufanych przewoźników. To z kolei szansa dla przedsiębiorców, których biznes jest zogniskowany właśnie wokół świadczenia usług transportowych. Na stronie firmy, pod adresem https://www.mw-spedition.com/przewoznik/zlecenia-transportowe/ znaleźć można szczegóły oferty M&W Spedition kierowanej do przewoźników cieżarowych.

Odwiedź giełdy transportowe

Powszechny dostęp do internetu otwiera szereg możliwości w zakresie zdobywania kolejnych zleceń transportowych ciężarowych. Dzięki takim portalom można bez wychodzenia z domu poznać aktualne oczekiwania zleceniodawców. Można tam natrafić zarówno na jednorazowe prace, jak i cykliczne, regularne zapotrzebowanie na usługi transportu ciężarowego.

Wspomniane giełdy oferują zarówno współpracę na rynek krajowy jak i międzynarodowy. Gotowość do szybkiej reakcji na takie zapytanie pozwala szybko doprecyzować szczegóły prac, a w konsekwencji – niezwłocznie przystąpić do sfinalizowania umowy. 

Wykorzystaj internet w służbie pozyskiwania zleceń transportowych ciężarowych

Giełdy transportowe to jedna z możliwości w zakresie zdobywania kolejnych zleceń na przewóz towarów. Specjalistyczne fora, które zrzeszają zarówno wykonawców jak i usługobiorców pozwalają na sprawne skomunikowanie obu przedstawicieli. Pozostają tu również do dyspozycji portale branżowe i serwisy ogłoszeniowe. 

Za pośrednictwem internetu można poszukiwać zleceń również na rynkach zagranicznych, gdzie propozycja polskiej firmy może być atrakcyjniejszą ofertą niż w przypadku tej z krajów zachodnich.

Podtrzymuj relacje z dotychczasowymi partnerami

Pielęgnowanie kontaktów z już pozyskanymi zleceniodawcami może być jednym z elementów umożliwiających rozszerzenie współpracy w ramach zleceń transportowych ciężarowych. Jeżeli np. udało Ci się w ostatnim czasie powiększyć swoją flotę pojazdów – warto w pierwszej kolejności poinformować o tym swoich dotychczasowych partnerów. Taki system poleceń może też przyczynić się do wyeliminowania problemu tzw. wolnych ładunków. 

Jeżeli wcześniej wykazałeś się jako solidny i zaufany przewoźnik – możesz liczyć na to, że w pierwszej kolejności firma spedycyjna zgłosi się bezpośrednio do Ciebie, gdy będzie wiedzieć, że dysponujesz wolnymi mocami przerobowymi.

Przytoczone wyżej podpowiedzi warto potraktować jako sugestie pozwalające na zdobycie kolejnych zleceń transportowych ciężarowych. To z kolei umożliwi Ci zwiększenie obrotów w firmie i dalszą ekspansję.

Polecamy:
Dużo mówi się w Polsce o wysokim zanieczyszczeniu powietrza. Co chwilę słyszymy, że jakieś miasto czy mniejsza miejscowość dusi się od smogu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>