Na co zwrócić uwagę przy wyborze adwokata?

right-g13a548234_1280Korzystanie z profesjonalnej pomocy prawnej staje się z każdym rokiem coraz bardziej powszechne. Mowa tutaj nie tylko o reprezentacji przed sądem, ale również udzielaniu porad prawnych czy sporządzaniu pism. Odpowiednio wybrany prawnik to gwarancja dobrego i przede wszystkim pozytywnego zakończeni sprawy. Jednak aby tak się stało, należy znaleźć odpowiednią osobę.

Doświadczenie czy wiedza?

Adwokat jest osobą, która ma odpowiednie wykształcenie. Jednakże dynamicznie zmieniające się przepisy prawa wymagają od niego śledzenia na bieżąco wszelkich zmian, dotyczących przepisów prawa, jak również ich odpowiedniej interpretacji. Odpowiednia wiedza jest podstawą działania prawnika, ale poza tym warto również wybrać doświadczonego profesjonalistę.

Doświadczenie, przede wszystkim w uczestnictwie w rozprawach sądowych przekłada się często w dużej mierze na pozytywne prowadzenie sprawy przez prawnika. Nabywają oni nie tylko pewności siebie, ale również umiejętności szybkiego reagowania na wszelkie zdarzenia zachodzące podczas rozprawy. Dlatego jeśli klient ma możliwość wyboru, z pewnością powinien wybrać bardziej doświadczonego profesjonalistę.

Jakie cechy powinien mieć dobry prawnik?

Aby wiedzieć, czy konkretny adwokat spełnia oczekiwania klienta, warto umówić się na spotkanie. Na nim klient przedstawia szczegóły swojej sprawy i może zdecydować, czy decyduje się na konkretnego prawnika. Na co zwrócić uwagę podczas rozmowy z prawnikiem?

– umiejętność słuchania i zapamiętywania istotnych dla sprawy okoliczności

– pewność siebie, zarówno jak chodzi o sposób wypowiedzi, jak też mowę ciała

– wiedza – dobry prawnik najważniejsze przepisy pamięta, bez konieczności ich odszukiwania w kodeksach

Ile kosztują usługi prawnika?

Różnice w wynagrodzeniu adwokata mogą być spore. Zazwyczaj są one ustalane indywidualnie z każdym klientem, bazując na rodzaju czy stopniu skomplikowania sprawy. Oczywiście kwestię wynagrodzenia warto omówić na pierwszym spotkaniu, aby klient mógł ocenić, czy będzie go stać na usługi konkretnej osoby.

Artykuł opracowano we współpracy z legalalliance.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>