Franczyza pralni chemicznej – pomysł na biznes!

laundry-705839_1280

Czy osoby, które myślą obecnie o założeniu biznesu, powinny zastanowić się nad wyborem pralni chemicznej jako jednego z naprawdę opłacalnych rozwiązań? Naszym zdaniem zdecydowanie tak! Nie inaczej jest z opcją zdecydowania się również na franczyzę. Jeżeli chcecie wiedzieć więcej na ten temat – zapraszamy do dalszej lektury!

Pralnie chemiczne są w naszym kraju coraz popularniejsze. Nie ma się temu co dziwić, jest to rozwiązanie tanie, wygodne i praktyczne, co czyni je bardzo dobrą alternatywą dla samodzielnego walczenia z mniejszymi czy większymi plamami. W przypadku prania w domu nie mamy opcji na wyposażenie się w urządzenia tak skuteczne, jak właśnie agregaty chemiczne w tego typu pralniach.

Dlaczego jest to dobry moment?

Tak jak już wspominaliśmy, pralnie chemiczne są w naszym kraju coraz popularniejsze, jednak daleko nam do skali, którą możemy zaobserwować, chociażby, w krajach Europy Zachodniej. Ma to jednak sporo plusów – pomimo tego, że klientów jeszcze nie ma u nas tak wielu, to podobnie jest z samymi pralniami. Jest więc to idealny moment na to, aby otworzyć swoją pralnię – w końcu klientów z roku na rok będzie przybywać. Liczby w tym przypadku prezentują się następująco – w krajach zachodnich na jedną pralnię chemiczną przypadka około 4 tys. osób, w Polsce, na chwilę obecną, jest to średnio około 15 tys. osób. Z roku na rok jednak liczby te zmieniają się na korzyść właścicieli pralni.

O co musimy zadbać, gdy chcemy założyć pralnię?

Nie można ukrywać, że kwestii, o które musimy zadbać, gdy chcemy otworzyć pralnię chemiczną, jest sporo. Jedną z nich jest na pewno wybór odpowiedniej lokalizacji. Powinniśmy zdecydować się na taką, gdzie na chwilę obecną nie ma konkurencji – biorąc pod uwagę nawet rosnącą popularność, zdecydowanie takie miejsca są cały czas możliwe do znalezienia. Zwłaszcza, że w wielu z dużych Polskich miast mamy obecnie budowane wiele nowych osiedli – na pewno zdecydowanie się na jedno z nich może okazać się bardzo dobrą decyzją. W końcu wiele młodych osób będzie decydować się na zakup tam mieszkań, a to oni bardzo często decydują się na częste i regularne korzystanie z ofert pralni chemicznych.

Pamiętajmy jednak, że sama lokalizacje to nie wszystko! Sam lokal musi spełniać liczne wymagania, których spełnienie jest niezbędne, aby założenie pralni było tam możliwe. Tyczy się to nie tylko wszystkich instalacji, które muszą wytrzymać intensywne działanie pralni (dostęp do wody, wentylacja czy energia elektryczna), ale również takich kwestii, jak sama powierzchnia czy brak podpiwniczenia, który jest sugerowany – wynika to z dużych obciążeń, które generowane są przez liczne, niezwykle ciężki, agregaty chemiczne.

Kolejnym aspektem są oczywiście liczne maszyny i inne urządzenia, które są potrzebne do sprawnego działania nowoczesnej i konkurencyjnej pralni. Nie są to tylko wspominane wcześniej agregaty chemiczne, ale również urządzenia do prasowania, stoły i kabiny detaszerskie (służą do wstępnej obróbki najtrudniejszych plam), pakowarki czy manekiny formujące. Pamiętajmy, że powinniśmy decydować się na sprzęt wysokiej klasy, chociaż w przypadku ograniczonego budżetu zawsze możemy zdecydować się na sprzęt używany.

Franczyza, czyli wygoda i profesjonalizm

Oczywiście każdy z nas może zająć się założeniem pralni samodzielnie. Czy jest to jednak najlepsza opcja? Niekoniecznie! Warto bowiem zastanowić się nad franczyzą. W takim przypadku możemy liczyć na to, że staniemy się częścią dużej, nawet międzynarodowej marki. Ma to ogrom plusów.

Na pewno warto pomyśleć o tym, że dzięki temu otrzymujemy dostęp do ogromnej bazy sprawdzonej wiedzy. Dostaniemy wsparcie co do wyboru lokalizacji, konkretnego lokalu czy też samych urządzeń. Nasze logo oraz nazwa od razu jest rozpoznawalna a klienci z innych miast czy państw również u nas będą czuli się jak u siebie, nic ich nie zaskoczy i na pewno chętniej skorzystają z naszych usług niż mniej znanej dla nich konkurencji. Do tego, jeżeli tylko chcemy, możemy zdecydować się na pralnię wykonaną pod klucz! Jeżeli nie mamy doświadczenia w tej branży, na pewno będzie to dla nas bardzo wygodna opcja.

Wszystkich, których biznes pralniczy zainteresował, zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Sovrana, polskim partnerem międzynarodowej sieci pralni Speed Queen. Tam każdy może poznać więcej detali oraz sprawdzić jak firma Sovrana może nam pomóc na każdym kroku.

Tymczasem każdemu już teraz życzymy samych trafionych i intratnych inwestycji!

sovrana.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>