Jaki sposób wysyłania paczek jest najszybszy?

bigstock-cardboard-boxes-package-parcel-122914532-my853exlp1xxub867c9u6vni4qlfwphifuv4cybafc

Najszybciej „idzie” ta paczka, która jest dobrze zapakowana i opisana. Chodzi tu oczywiście o adres odbiorcy, aby był w miarę czytelny. Jeśli nawet przesyłka zostanie oznaczona jako priorytet, czy ekspres, a adres będzie nieczytelny, lub zawartość przesyłki będzie „latać” po pudle, wtedy jej dostarczenie może się znacznie opóźnić.

Trzeba pamiętać, że nasza paczka nie jedzie sobie sama w samochodzie kurierskim. Jest tam wiele innych paczek. Mogą one być na dodatek wyjątkowo delikatne (np. elektronika, lub szkło). Jeśli np. wysyłamy kuzynowi wiertło, zabezpieczmy je tak, aby nie uszkodziło innych paczek, gdyby nagle przebiło się przez pudło zewnętrzne. Tak się dzieje, kiedy zawartość nie jest dobrze zabezpieczona, ani nie jest wypełniona. Więc, jeśli chcemy komuś szybko coś wysłać, zadbajmy o zabezpieczenia zawartości, oraz czytelny adres. W następnej kolejności możemy „zamówić” ekspres, czy priorytet. Należy się także zastanowić, czy wysyłka paczki z opłaconą formą ubezpieczeń, nie będzie „zwalniać” w trasie. Taka przesyłka jest zazwyczaj spisywana w każdym punkcie przesyłowym. Oczywiście to trwa. W tym czasie przesyłka zwykła „idzie” nigdzie nie zatrzymywana i może spokojnie tę poleconą prześcignąć w drodze.

A co z paczkomatami?

Wielu ludzi wysyła dziś swoje paczki, wybierając paczkomaty. Jest to wyjątkowo szybka wysyłka, ponieważ nie jest tu zaangażowany jednostkowy kurier, który musi jeździć po adresach i te paczki dostarczać. Zazwyczaj jest to tak zorganizowane, że większy samochód podjeżdża pod paczkomat, a kurierzy wrzucają przesyłki do boksów. W tym momencie automat informuje odbiorców, że mogą sobie po paczkę przyjechać, kiedy tylko zechcą. Zazwyczaj czas odbioru ogranicza się do trzydziestu sześciu godzin. Po tym czasie, nieodebrana paczka może wrócić do nadawcy. Nie jest ważne gdzie są zlokalizowane firmy kurierskie olsztyn, czy Warszawa, Kraków, czy też np. jakaś mała miejscowość – jeśli tylko jest tam usytuowany paczkomat, klient może z niego skorzystać. Do tego, cena skorzystania z tego typu usługi jest zazwyczaj mniejsza, niż z kuriera (chodzi o dostarczenie przesyłki na pod wskazany adres). W przypadku paczkomatów nikt nie przejmuje się adresami odbiorców, tylko lokalizacją paczkomatu. Jeśli klient życzy sobie odebrać przesyłkę np. w Warszawie, a mieszka w Krakowie, nikt mu tego nie zabroni. Nadawca musi tylko podać lokalizację wybranego paczkomatu, a wszystko odbywa się już automatycznie.

Sprawdź również firmy kurierskie Olsztyn

Wysyłać paczkę poleconą, czy zwykłą?

Przesyłki polecone są zazwyczaj częściej wybierane ze względu na bezpieczeństwo ich dostarczania. Idą one wolniej, ale za to jest pewne, że dojdą. Nawet, jeśli gdzieś po drodze zaginą, mamy dowód nadania w ręce, więc możemy udowodnić, że taką przesyłkę wysłaliśmy. Jeśli chodzi o przesyłki zwykłe, nie są one nigdzie rejestrowane, więc mogą iść szybciej – choć często tylko teoretycznie. Jeśli chodzi o paczki, to każda jest rejestrowana, choćby była paczką ekonomiczną. Wtedy warto dopłacić za priorytet, aby taka paczka szybciej doszła. Dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie z opcji brokera kurierskiego np. serwisu Furgonetka.pl. Ma on podpisane umowy z 10 najpopularniejszymi firmami kurierskimi, dzięki czemu realizuje dużą ilość zleceń i może zaproponować lepsze warunki cenowe swoim Klientom. Jeśli zależy Ci na szybkiej wysyłce, warto skorzystać z dodatkowych opcji, które proponują firmy kurierskie np. doręczenie do godz. 9 i 12, czy ekspresową wysyłkę – serwis Furgonetka oferuje również takie możliwości.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>