Escape room jako dochodowy biznes Jakie koszty się z tym wiążą

misteryroom1

W większych miastach można coraz częściej spotkać nową formę rozrywki, jaką są pokoje zagadek, znane jako Escape room. Całość związana jest z zagadką, którą należy rozwiązać, aby wydostać się w pokoju, w którym jesteśmy zamknięci. Co ciekawe, wybierając pokój z zagadką możemy wybrać sobie pokój przewodni, którym będzie chociażby więzienie, pokój babci czy gabinet lekarski- wariantów jest co nie miara, a jedyne co ogranicza w ich stworzeniu, to własna wyobraźnia. Wejście do pokoju z zagadką kosztuje około 100 złotych, w zależności od poszczególnej firmy zajmującej się organizacją takich zagadek w pokojach. To od nas zależy motyw przewodni zagadki oraz wielkość grupy, jaka wejdzie na raz do pokoju i podejmie się rozwiązania zagadki.

Jak wykorzystać taką formę rozrywki?

Escape room dopiero podbijają serca amatorów aktywnego spędzania czasu. Taka forma rozrywki jest dostępna na rynku od niedawna, jednak zyskuje coraz większą rzeszę zadowolonych gości. Escape room’y są coraz częściej wybieraną formą rozrywki na takie okazje, jak wyjścia integracyjne czy inne sposoby, w których może uczestniczyć większa grupa osób. Faktem jest, że forma atrakcji przewidująca zamknięcie w pomieszczeniu nie dla wszystkich jest wartościowa, jednak możliwość spędzenia czasu w inny sposób kusi do wypróbowania swoich umiejętności w typowym pokoju zagadek.

Escape room jako forma zarobku

Z racji tego, że pokoje z zagadkami są stosunkowo świeżą formą rozrywki, to równocześnie mogą stać się sposobem na zarobek, co doskonale sprawdzi się zwłaszcza w mniejszych miastach, gdzie ilość Escape room’ów jest zdecydowanie mniejsza, a sama ilość rozrywek dość ograniczona. Zanim podejmiemy decyzję o założeniu własnego Escape roomu warto zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami. Główną kwestią podczas założenia własnego lokalu z zagadkami jest jego wielkość i lokalizacja- od tego zależeć będzie wynajem lokalu, który jest głównym źródłem wydatków związanych z założeniem biznesu.

Na początek może wystarczyć lokal oferujący trzy pokoje z zagadkami, co daje nam całkiem przyzwoity metraż. Kolejną kwestią wartą zastanowienia, która będzie miała decydujący wpływ na przyciągnięcie klientów jest aranżacja pokoi z zagadkami. Najczęściej spotykane są te pokoje aranżowane na więzienie czy szpital psychiatryczny, czasem można znaleźć także aranżacje nawiązujące do historii, na przykład przypominające bunkier wojenny czy pokój wyjęty z czasów PRL. Szukając inspiracji do wystroju pokoju z zagadką można oczywiście nawiązać do wspomnianej wyżej klasyki, jednak warto przyciągnąć klientów pomysłem na wystój pokoju i opracowanie zagadki, której nie sposób znaleźć wśród innych Escape room’ów w okolicy.

Jakie koszty są związane z założeniem biznesu?

Główny wydatek stanowi wynajęcie lokalu, który posłuży nam na aranżację pokojów z zagadkami. Jak już wspomniano, na początek wystarczą trzy pomieszczenia zaadaptowane na pokoje z zagadkami. Do nich należy dobrać odpowiedni wystrój, który z powodzeniem można znaleźć na targach staroci czy w sieci. Nie należy zapomnieć również o odpowiednim sprzęcie- każdy szanujący się Escape room posiada w swoim wyposażeniu kamerę, za pomocą której organizatorzy rozrywki podglądają zmagania gości oraz udzielają ewentualnych wskazówek. Sam sprzęt również jest droższym wydatkiem, jednak ponoszony on jest tylko jeden raz.

Zobacz jak wygląda profesjonalny pokój zagadek na stronie www.escaperoombank.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>