Gdzie na wakacje nad morzem?

domki lubiatowoJedna tylko myśl o urlopie u większości ludzi migiem się wiąże z morzem. Rozmaite plaże rozpościerające na malowniczych wybrzeżach i pozwalające na leżakowanie, rozgrzana gorącym słońcem woda nadająca do kąpieli  – dokładnie to określa wakacje nad morzem. Lecz gdzie wśród możliwych kurortów nadmorskich pojechać? O tym w obecnym artykule od biura ‘Pojedź z nami’.

Który kierunek wybrać?

Niewyobrażalną ilość cudownych zakątków ukrywa nasza planeta, 70% której zajmują morza i oceany. Lecz wybór miejscowości wypoczynkowej bezpośrednio zależy od oczekiwań turystów. Przykładowo, z dziećmi najlepiej się sprawdzają wczasy all inclusive, dla których najpopularniejszymi kierunkami są Turcja, Egipt, Tunezja i Bułgaria. Natomiast z niemowlakiem zalecamy nadmorskie okolicy Unii Europejskiej – Chorwacja, Czarnogóra, Grecja lub Hiszpania. Dlaczego? Bo flora bakteryjna słabo się odmienia od polskiej, co ułatwia przebywanie najmłodszych.

Dla zwolenników wczasów, gdzie najlepiej przystosowane warunki do nurkowania, wśród najbardziej znanych są podwodne kaniony Kas (Turcja), najcudowniejsze rafy koralowców w Egipcie oraz zatopione w wodach Larnaki jaskinie i wraki (Cypr). Dla miłośników imprez zalecamy Side i Alanyę (Turcja), Ibizę (Hiszpania), Mykonos i Zakynthos (Grecja), Słoneczny Brzeg (Bułgaria) oraz Grand Canarię (Wyspy Kanaryjskie).

Chętnych zwiedzić czarujące zabytki historyczne zaskoczą Pula i Split (Chorwacja), Sousse i Hammamet (Tunezja), fakultatywne wycieczki do Gizy, Aleksandrii i Luksoru (Egipt) oraz Efez, Bodrum i Side (Turcja). Osobom polującym na malownicze krajobrazy warto rozejrzeć Chorwację, Czarnogórę, Grecję i Turcję.

Dokładną odpowiedź ile kosztują wakacje nad morzem w wyróżnionych powyżej obszarach można znaleźć na Pojedzznami.pl.

Co spakować do walizki?

Choć pakowanie walizek rzadko sprawia przyjemność, natomiast z myślami o zbliżającym się wyjeździe na pewno pójdzie żwawiej. Więc co zabrać na wakacje nad morzem? Oczywiście, że bez dowodu osobistego nie da się wyjechać z terenu Polski. Tak że dokumenty – must have wyjazdu. Z ubrań – strój kąpielowy, klapki i dopasowane do pogody ciuchy. Warto zadbać o farmaceutyki (przeciwbólowe i przeciw biegunki) oraz o ochronę słoneczną.

Co jest potrzebne na wakacje nad morzem z dziećmi? Dla najmłodszych ważna jest zabawa, także przydadzą się dmuchane rekwizyty do pływania, foremki dla zabawy w piasku oraz piłka. Również zalecamy do plecaku spakować pudełko z przekąską.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>