Marzy Ci się praca programisty i chcesz zmienić kierunek kariery? Ten artykuł jest dla Ciebie!

Coraz więcej osób niż kiedykolwiek wchodzi w rozwój oprogramowania z nietradycyjnych środowisk. Liczba bootcampów kodowania rośnie, a branża chce przyciągnąć bardziej zróżnicowanych programistów. Wiele firm nie skupia się już wyłącznie na zatrudnianiu starszych programistów i zdało sobie sprawę, że to może być mądrzejsze rozwiązanie: podnoszenie kwalifikacji starszego programisty.

vernity1

Rozwój oprogramowania naprawdę się opłaca, przemysł kwitnie, a w porównaniu z wieloma innymi karierami, programiści są traktowani bardzo dobrze. Ale to, co przyciąga większość programistów do tworzenia oprogramowania, to przede wszystkim poszukiwanie bardziej satysfakcjonującej pracy.

Jeśli to czytasz, najprawdopodobniej rozważasz zmianę kariery lub chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czym jest ta ścieżka. Co ciekawe, można wejść na tą drogę z jakiejkolwiek kariery choćby nawet z marketingu i komunikacji, droga do tworzenia oprogramowania jest dzisiaj otwarta dla wszystkich chętnych – z całą, coraz bardziej satysfakcjonującą karierą w miejscach takich jak Vernity sp. z o.o..

Jeśli zastanawiasz się nad podobną zmianą, jest jedno pytanie, które powinieneś zadać sobie sam, a przede wszystkim: czy to na pewno CI się spodoba? Osiągnięcie poziomu umiejętności, na którym można znaleźć zatrudnienie, wymaga wiele pracy, a równocześnie możesz zostawić obiecującą karierę w tym co teraz robisz za sobą. Stawka jest wysoka.

Jeśli nie wiesz, czy ci się spodoba, spróbuj:

  • buduj rzeczy za pomocą kodu,
  • stwórz grę,
  • rozpocznij mały biznes online i sam się rozwijaj,
  • dołącz się do open source,
  • podejmuj wyzwania programistyczne,
  • stwórz własną stronę internetową i sam wykonuj wszystkie projekty.

Jeśli polubisz którąś z tych rzeczy, istnieje duża szansa, że ​​spodoba Ci się praca jako programista.

Zmiana kariery może być epicką, pełną wyzwań wyprawą – ale mam nadzieję, że będzie to jedna z najlepszych rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiłeś.

Istnieje tysiąc sposobów uczenia się programowania – Twoja ścieżka zależy od tego, jak najlepiej Ci się uczy. Możesz brać udział w kursach online, znaleźć nauczyciela lub mentora, oglądać filmy na YouTubie, czytać książki, zdobywać wykształcenie informatyczne, oglądać screencasty lub po prostu zacząć eksperymentować – jest ogrom sposobów nauki kodu.

Najlepiej zrobić kombinację wszystkich powyższych rzeczy, gdy człowiek uczy się kodować, ale też jest kilka rzeczy, które mogą Ci pomóc bardziej niż inne.

Zrób coś, co chciałbyś (namiętnie) robić

Bez względu na to czy to blog, gra, strona internetowa, startup SaaS, internetowa witryna randkowa, czy aplikacja do zarządzania finansami twojej rodziny, mając projekt, wobec którego jesteś zmotywowany do budowania, łatwiej będzie Ci przejść przez trudne czasy nauki programowania. Prawdziwa potrzeba – przyspieszy twoją naukę. Uczniowie, którzy najszybciej osiągnęli swoje umiejętności, są tymi, którzy mają coś, co rozpaczliwie chcą zbudować, ponieważ wszystko, czego się nauczyli, mogli zastosować w swoim projekcie. Najlepiej też znajdź podobnych ludzi, którzy przeżywają te same wyzwania, to może mieć ogromne znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>