List Motywacyjny, który nie trafi do kosza

laptop-1205256_640Kluczowym elementem w pierwszym etapie procesu rekrutacyjnego jest dobrze napisany List Motywacyjny. Bez niego zginiesz w gąszczu kandydatów ubiegających się o pracę i rekruter nie zwróci na uwagi na Twoją osobę. Zadbaj więc o to, by zaciekawić pracodawcę swoimi kompetencjami i cechami na tyle, by zechciał poznać Cię osobiście podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Czy zawsze pisać List Motywacyjny?

List Motywacyjny wydaje się być na tyle problemowym dokumentem, by wielu kandydatów do pracy unikało potrzeby jego napisania. W rzeczywistości nie jest to zadanie wymagające szczególnych umiejętności i w żaden sposób nie da się go pominąć, jeśli oferty pracy dostępne m.in. na Pracuj.pl wymieniają List Motywacyjny wśród dokumentów koniecznych do aplikowania na dane stanowisko.
Okryty złą sławą List Motywacyjny to nic innego, jak nawiązanie do oferty pracodawcy i przekonanie go, że zaproponowana praca jest idealna do skorzystania z naszych kompetencji i kwalifikacji. O tym wszystkim napisz w treści. Przestaw swoje atuty i jeśli możesz podaj przykłady konkretnych sytuacji, w których miałeś okazję wykorzystać swoje umiejętności. Jeśli nie, na ich podstawie opisz korzyści, jakie przyniosą one nowemu pracodawcy i jego firmie.

Zainteresuj rekrutera już pierwszym zdaniem

Postaraj się rozpocząć swój List Motywacyjny mocnym akcentem. Zrób to, by zainteresować rekrutera dalszą treścią dokumentu. Wykorzystaj do tego swoje zainteresowania lub największe sukcesy. Pokaż, że jesteś osobą nietuzinkową, która nie boi się podejmowania wyzwań i wraz ze swoimi kwalifikacjami wniesie do firmy wiele ciekawych pomysłów oraz dobrej energii do pracy.

Unikaj banalnych zwrotów
W miarę możliwości staraj się być kreatywnym. Kolejne CV zaczynające się od sztampowego „W odpowiedzi na ogłoszenie” znuży czytającego zanim jeszcze dobrnie on do końca zdania.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>