Podziękowania dla pracowników – jak profesjonalnie dziękować?

142115540403471300

Obecni i byli pracownicy, obok zadowolonych klientów, są najlepszymi ambasadorami  firmy. Warto dziękować za to czego udało się dokonać pojedynczym osobom oraz całym zespołom. Buduje to więzi z pracodawcą i zwiększa identyfikację z firmą. Nieprawdą jest, że pracownicy cieszą się tylko z gratyfikacji finansowych lub awansów, chociaż te są bardzo pożądane, szczere podziękowania są także mile widziane i doceniane. Pokazuje to również innym pracownikom, że warto się starać.

Podziękowania za sukcesy i różne wydarzenia.

Realizacja planu sprzedażowego, utrzymanie dyscypliny budżetowej, realizacja projektu, stworzenie strony internetowej to doskonałe powody do tego, żeby za nie podziękować. Pamiętajmy o tym, żeby nikogo nie pominąć – dziękujemy kierownikom, liderom projektu i wszystkim zaangażowanym osobom.

Podziękowanie dla pracownika odchodzącego na emeryturę.

Niezależnie od tego czy odejście pracownika na emeryturę wiąże się dla odchodzącego ze stresem czy jest dla niego długo wyczekiwanym momentem, z pewnością zasłużył na podziękowania.

Podziękowanie dla pracownika odchodzącego do innej pracy.

A co w sytuacji gdy pracownik odchodzi do innej pracy? Wszystko oczywiście zależy od okoliczności w jakich się rozstajemy. Jeśli nie mamy do czynienia z porzuceniem pracy, odejściem do największej konkurencji to warto podziękować za to co zrobił odchodzący dla firmy podczas swojej pracy.

Przecież zależy nam na tym, żeby byli pracownicy mówili o nas dobrze na rynku i budowali w ten sposób nasz wizerunek jako dobrego pracodawcy.

Podziękowanie dla stażystów i praktykantów.

Stażyści często traktowani są jako osoby od czarnej roboty. Jedni odchodzą, a na ich miejsce pojawiają się następni. Szkoda czasu na podziękowania za ich pracę, zresztą byli z nami tak krótko.

Nic bardziej mylnego. Wszyscy byliśmy kiedyś na początku drogi zawodowej. Z czasem nabraliśmy doświadczenia i umiejętności, a nasza wartość jako pracownika wzrosła. To jak zapamiętaliśmy jak nas traktowano w danej firmie, przekażemy dalej w rynek. I znów wracamy do wizerunku firmy jako pracodawcy.

Powyższe przykłady podziękowań nie wyczerpują wszystkich okoliczności kiedy powinno się  wyrazić swoją wdzięczność i uznanie. Pokazują jedynie, że warto zadbać o odpowiednią kulturę organizacyjną

Nie tylko pokazujemy takim postępowaniem, że mamy wysokie standardy zawodowe, ale zyskamy w ten sposób biznesowo.

Autorem artykułu jest Marcin Kuryłło, redaktor naczelny portalu Przemowienia.com, oferującego przemówienia i podziękowania na każdą okazję. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>