Pomył na biznes: biuro podróży

60f59a1982d7785fd9c90fd7ae4c0604

Biura podróży oferują wiele usług obejmujących bilety lotnicze, rezerwacje hoteli i ośrodków wypoczynkowych, tworzenie planów wycieczek lub rejsów wycieczkowych oraz informacje o konkretnych celach. Pracownicy biura podróży mogą pracować w domu lub w biurze, ponieważ większość rezerwacji i usług w dzisiejszych czasach odbywa się online. Na początek działalności biura podróży, pomocne jest posiadanie praktycznej wiedzy na temat:

• oprogramowania biura podróży,
• obsługi klienta
• doświadczenia w podróżowaniu do różnych części świata.

Zdecyduj, czy chcesz stać się niezależnym konsultantem podróży w biurze podróży, właścicielem franczyzowego biura podróży czy też chcesz założyć własną agencję. Niezależne biura podróży zarabiają same na siebie. Konsultanci mogą pracować w domu lub w biurze agencji. Koszty uruchamiania są zazwyczaj minimalne z powodu oprogramowania komputerowego.

Biuro podróży wchodzące pod franczyzę zapewnia zazwyczaj siedzibę. Można również dostać gotową listę klientów. Jako doradca ograniczasz się do rodzajów usług turystycznych oferowanych klientom. Zakup franchisingu pozwala budować firmę na już udanej marce, ale nadal możesz ograniczyć się do rodzajów usług, które możesz zapewnić. Uruchomienie własnej agencji pozwala sprzedawać szerszy zakres usług turystycznych, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich przychodów z każdej sprzedaży.

Koszty rozpoczęcia działalności są zazwyczaj wyższe w przypadku zakupu franczyzy lub rozpoczęcia działalności gospodarczej, ponieważ będziesz mieć sprzęt finansowy, na przykład telefon, komputer i oprogramowanie, usługi internetowe i materiały marketingowe potrzebne do prowadzenia działalności gospodarczej. Będziesz także odpowiedzialny za tworzenie listy klientów.

Określ rodzaje usług turystycznych

Usługi turystyczne obejmują transport (samolot, pociąg, łódź, samochód), rezerwację hoteli i ośrodków, pakiety wycieczkowe i specjalne pakiety turystyczne, takie jak wycieczki ekologiczne i wycieczki po mieście. Możesz także specjalizować się wyłącznie w podróżach rodzinnych, podróżach dla osób starszych, podróżach służbowych lub podróżach akademickich, aby założyć firmę inną od innych biur podróży.

Niszowe pomysły na start to:

wycieczki do Lwowa z Warszawy
• wycieczki autokarowe dokoła Polski
• wycieczki śladami Yeti
• kulinarna podróż stolicami Europy

Wynajem miejsca dla biura podróży czy praca w domu?

Skontaktuj się z lokalnymi agencjami handlu nieruchomościami, aby znaleźć dostępne powierzchnie handlowe. Wybierz przestrzeń w zajętym obszarze handlowym z dużym parkingiem. Przestrzeń powinna być wystarczająco duża, abyś mógł tam spotkać się z klientami, a także swobodnie zmieścił sprzęt komputerowy, meble i materiały marketingowe. Jeśli pracujesz w domu, utwórz miejsce, które pozwala pracować wygodnie na komputerze, zapewniając jednocześnie odpowiednie miejsce na przechowywanie sprzętu komputerowego i oprogramowania, materiałów marketingowych i plików. Na koniec utwórz stronę internetową, która zawiera opis usług turystycznych, informacje kontaktowe i opcje rezerwacji on-line.

1 Komentarz

  1. Jacek pisze:

    Teraz biura podróży mają znacznie łatwiej niż kiedyś. Jest wiele portali na których można znaleźć tanie noclegi, kupony rabatowe na przejazdy itp. Ja np. dzięki takim portalom zdobyłem kiedyś zniżkę na portalu airbnb po przez specjalny kod. Jakby ktoś był zainteresowany to tutaj piszą co to jest kod promocyjny Airbnb. Dla kogoś kto dużo podróżuje to podstawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>