Pracujesz za biurkiem? Zadbaj o to, by nie stracić kondycji

bruce-mars-gJtDg6WfMlQ-unsplashPraca za biurkiem to spore zagrożenie dla naszego zdrowia i przede wszystkim dla naszej sylwetki. Jak nie stracić kondycji, pracując w biurze?

Praca biurowa może być ciekawa i satysfakcjonująca, jednak nie da się ukryć, że spędzanie ośmiu lub więcej godzin w ciągu dnia w pozycji siedzącej, wpływa negatywnie nie tylko na zdrowie, ale też na naszą sylwetkę i kondycję. Jak zadbać o swoje ciało, pracując za biurkiem?

Praca siedząca a otyłość

Największym zagrożeniem dla osób wykonujących pracę siedzącą jest otyłość. Ludzkie ciało jest naturalnie przystosowane do ciągłego ruchu i nieustannej aktywności, osiem godzin spędzonych w pozycji siedzącej powoduje, że zmniejsza się nasze zapotrzebowanie kaloryczne, a mięśnie zanikają. Co możemy zrobić, by ratować naszą sylwetkę? Przede wszystkim przyjrzyjmy się uważnie swoim nawykom żywieniowym. Warto powstrzymywać się przed podjadaniem w pracy, z pozoru niewinne przekąski mogą sprawić, że znacznie przekroczymy nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, a waga szybko pójdzie w górę. Nie możesz opanować pokusy sięgania po coś do jedzenia w trakcie pracy? Zamień słodycze, orzeszki i chrupki na świeże warzywa i owoce.

Pracujesz, siedząc? Po pracy idź na trening

Przed negatywnymi konsekwencjami wykonywania pracy siedzącej, może nas obronić sport. W trosce o swoje ciało powinniśmy znaleźć sobie dyscyplinę, która nas interesuje i regularnie chadzać na treningi. Warto wdrożyć do naszego życia również przypadkową aktywność. Dojeżdżasz do pracy autobusem? Wysiądź przystanek wcześniej i resztę drogi przejdź pieszo. Po pracy zadbaj o trening, posprzątaj w domu, wyjdź na długi spacer z psem. Mieszkasz w bloku? Zrezygnuj z windy na rzecz schodów. Wykorzystując każdą okazję do drobnej aktywności fizycznej, szybko zauważymy zadowalające efekty w postaci lepszej kondycji i wysmuklenia ciała.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>