Spółka i jej nabycie

entrepreneur-1562824_1280Nabycie gotowej spółki to dla wielu przedsiębiorców bardzo komfortowe rozwiązanie, które umożliwia w przyspieszonym trybie podjąć działania biznesowe. Cały proces nie należy do skomplikowanych, a wielu ceni go za możliwość ominięcia uciążliwej biurokracji. Na czym dokładnie polega kupno i sprzedaż gotowych spółek? Jakie są najważniejsze korzyści płynące z tego przedsięwzięcia?

1. Sprzedaż gotowych spółek – na czym polega?

2. Kiedy warto kupować gotowe spółki?

3. Kupno gotowej spółki – ile to kosztuje?

Co ważne, sprzedaż gotowych spółek jest całkowicie legalna i legitymizowana prawnie. Aby mieć pewność, że proces nie wzbudzi wątpliwości odpowiednich organów, sprzedawanych spółek szukaj w sprawdzonych miejscach oraz weryfikuj ich dane.

Sprzedaż gotowych spółek – na czym polega?

W jaki sposób kupowane są gotowe spółki? W pierwszej kolejności musisz podjąć decyzję, że właśnie taki krok cię interesuje. Dalsze etapy są już bardzo proste:

  • kontakt z firmą, która zajmuje się sprzedażą spółek, omówienie potrzeb i podjęcie decyzji, która gotowa spółka będzie najlepszym wyborem w Twoim przypadku,
  • udzielenie informacji na temat potrzebnych dokumentów,
  • weryfikacja danych spółki i dopełnienie formalności poprzez kontakt z notariuszem,
  • aktualizacja danych spółki, między innymi wprowadzenie informacji w KRS,
  • przekazanie niezbędnej dokumentacji do księgowości.

W tym momencie zakupione gotowe spółki z o.o. są już w zasadzie gotowe do działalności gospodarczej. Jak widać, proces jest zdecydowanie łatwiejszy niż zakładanie firmy od podstaw, które może trwać nawet kilkanaście dni. Gotowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może funkcjonować od razu.

Kiedy warto kupować gotowe spółki?

Powodów stojących za kupnem gotowej spółki może być wiele: począwszy od oszczędności, przez dążenie do zapewnienia bezpieczeństwa funkcjonowania, aż po chęć skorzystania z dodatkowych usług związanych z zakupem. Najczęstszą motywacją jest jednak skrócenie czasu, który trzeba poświęcić na dopełnienie wszelkich formalności.

Proces przejęcia gotowej spółki jest sprawny i może zostać dopełniony nawet w jeden dzień. Dodatkowo podmiot specjalizujący się w sprzedaży spółek może zająć się przygotowaniem zgłoszeń i innej dokumentacji, co nie zaprząta dodatkowo twojej głowy.

Kupno gotowej spółki – ile to kosztuje?

Całkowity koszt zakupu spółki jest uzależniony od wielu zmiennych, między innymi od wybranej formy. Oprócz ceny samej spółki pod uwagę trzeba wziąć dodatkowe opłaty, które są zdecydowanie najniższe przy transakcjach elektronicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>