Litecoin – charakterystyka waluty

bitcoins

Nie dziwi fakt, iż Bitcoin uważany jest za najbardziej popularną i rozpoznawalną kryptowalutę, nie oznacza to jednak, iż nie posiada żadnej alternatywy a tym samym warto dowiedzieć się więcej o Litecoinie jaki narodził się i powstał w 2011 roku. Jest to nic innego jak kryptowaluta zaliczana do typu peer-to-peer, bardzo zbliżona i podobna w wielu przypadkach do Bitcoina a więc zalicza się ją do cyfrowych walut i cyfrowych systemów płatności.

Co wyróżnia Litecoina?

Zastanawiasz się jaka jest różnica między Bitcoinem a Litecoinem? Oczywiście w obu przypadkach mamy wiele podobieństw, jednak wspomniany Litecoin wyróżnia między innymi :

Znacznie szybsze potwierdzenie każdej transakcji, tutaj sieci blockhain Litecoin przetwarzają każdy blok niemal 4 razy szybciej niż jak ma to miejsce w przypadku Bitcoina, choć wadą tego może być zgubienie tych bloków.
Litecoin opiera swoje działanie o zupełnie inny algorytm, używając przy tym skryptu opartego o sekwencyjną pamięć twardą, dzięki czemu potrzebuje znacznie większej ilości pamięci typowo asemptonicznej od algorytmu który jej nie posiada.
Siec Litecoina zadbała o znacznie większą ilość monet, w jej przypadku mówi się o 84 milionach.

Można więc powiedzieć, iż podstawową oraz najważniejszą zaletą kryptowaluty jaką jest Litecoin jest to, iż ma ona sposobność do obsłużenia znacznie większej ilości transakcji (ogranicza to ewentualne spowolnienie). Dostrzeżemy to zwłaszcza w momencie gdy porównamy dokonanie transakcji z wykorzystaniem Bitcoina oraz Litecoina, znacznie lepiej w tym zakresie wypada ta druga cyfrowa waluta.

Czy Litecoin osiągnie taki sam sukces jak Bitcoin?

Zapewne większość osób interesuje jedno, a mianowicie czy wspomniany Litecoin osiągnie podobny i zbliżony sukces do najbardziej popularnej waluty jaką jest Bitcoin. Na dziś dzień już można o takim mówić, a tym samym nie brakuje chętnych do inwestowania i wykorzystania jej swoistego potencjału. Warto przy tym dodać, iż Litecoin jest już walutą która znajduje się w zastosowaniu a więc zalicza się do cyfrowych walut jakie można wykorzystać przy dokonywaniu transakcji, zakupie towaru czy też w adekwatny do tego sposób a więc podobnie do Bitcoina. Nie ma jakichkolwiek wątpliwości co do tego, iż wspomniany Litecoin czyli w skrócie LTC to druga co do popularności cyfrowa waluta, niekiedy nazywana i określana młodszym bratem oraz znacznie bardziej udoskonaloną wersją Bitcoina.

Rośnie ilość transakcji z wykorzystaniem LTC, można powiedzieć iż z roku na rok rynek kryptowalut a tym samym wspomniany Litecoin jeszcze bardziej zyskują na wartości i raczej szybko się to nie zmieni. Inwestowanie w Litecoina jak w przypadku Bitcoina niesie za sobą pewne ryzyko, nie wpływa to jednak na liczbę chętnych która systematycznie wzrasta, podobnie jak wspomnianych powyżej transakcji. Warto więc zainteresować się Litecoinem który na pewno jest ciekawą alternatywą dla Bitcoina i już dziś zalicza się do tych kryptowalut jakich zastosowanie staje się czymś oczywistym, a inwestowanie w nie generują coraz większe zyski.

Tu znaleźć można kantor litecoin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>