Zarobki na produkcji w Polsce – poznaj fakty

IMG_0231

Polski rynek produkcyjny jest jedną z bardziej rozwiniętych dziedzin w kraju. Wykorzystując polski potencjał w postaci kadry oraz technologię, która w Polsce jest na naprawdę wysokim poziomie, coraz więcej zagranicznych firm lokuje swoje produkcyjne zakłady właśnie w Polsce. Coraz więcej firm produkcyjnych zlokalizowanych w Polsce stwarza miejsca pracy dla polskich pracowników, a co za tym idzie- zapewniają godne zarobki na przyzwoitym poziomie. Sprawdźmy zatem, jak kształtują się zarobki w produkcie.

Jakie zarobki w produkcji?

Produkcja, podobnie jak inne dziedziny składa się z różnych stanowisk, które składają się na cały proces produkcji. Najczęściej spotykane stanowisko pracy, czyli pracownik produkcji zarabia średnio około 2500 złotych brutto. Cały proces produkcji zaczyna się od specjalisty ds. planowania produkcji, czyli osoby organizującej cały proces produkcji. Zarobki osób pracujących na tym stanowisku zaczynają się od ok.3500 złotych brutto. Kierownik zajmujący się planowaniem produkcji może liczyć na zarobki rozpoczynające się od około 7000 złotych brutto. Brygadzista- jedna z najczęściej spotykanych pracowników na linii produkcyjnej jest odpowiedzialna za organizację pracy podległej brygady. Zarobki przeciętnego brygadzisty plasują się na poziomie 3200- 4000 złotych brutto miesięcznie. Stanowiskiem wyższym od brygadzisty jest mistrz lub kierownik zmiany produkcyjnej- jego średnie zarobki oscylują na poziomie około 5000 złotych brutto.

Awans zawodowy w produkcji

Patrząc na produkcję w Polsce i zarobki, które oferują stanowiska związane z produkcją można śmiało stwierdzić, że stanowiska związane z branżą produkcyjną w Polsce przede wszystkim gwarantują stabilne miejsca pracy i zarobki, a sama branża umożliwia awans zawodowy oraz wyższe wynagrodzenie, które wzrasta z awansem zawodowym. Decydując się na pracę w branży produkcyjnej można liczyć na pracę w różnorodnych dziedzinach, na awans zawodowy, zajęcie różnych stanowisk, możliwość współpracy z innymi, a także miejsce pracy w międzynarodowej firmie, znanej na całym świecie, bowiem coraz więcej międzynarodowych firm stawia na produkcję w Polsce.

Własna działalność produkcyjna

OperatorSystems.plRozwinięta produkcja w Polsce sprawia, że do naszego kraju ściągają zagraniczne firmy, ale także polscy przedsiębiorcy coraz chętniej stawiają na polskich pracowników. Spora część pracowników produkcyjnych zastanawia się nad założeniem własnej działalności produkcyjnej w branży, w której dotychczas pracowali. Same zarobki oraz stabilność pracy sprawia, że praca w branży produkcyjnej jest kuszącą perspektywy dla pracowników szukających stabilnego zatrudnienia na atrakcyjnych warunkach.

Jakie wykształcenie w produkcji?

Starając się o pracę w branży produkcyjnej staramy się aplikować na produkcję w takiej dziedzinie, w której mamy już doświadczenie. Część firm produkcyjnych oferuje szkolenia dla nowych pracowników, dzięki czemu nowo zatrudnione osoby mają szansę na rozpoczęcie pracy w nowej branży i awans zawodowy w przyszłości.

Raport opracowano wpólnie z firmą primacon.pl, która dostarcza taśmy siatkowe oraz inne rozwiązania dla przemysłu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>