Czy warto się uczyć języka niemieckiego? Zdecydowanie!

oferujemy easyDzisiejszy wpis jest inspirowany szkołą specjalizująca się w sztuce uczenia się języków: szkoła językowa easydeutsch. Zdecydowanie zalecamy śledzenie ich strony, na której znajdują się informacje, porady i ciekawostki dotyczące nauki języka niemieckiego. Taki raj dla poliglotów i miłośników języka!

Każdy, kto odważnie próbował nauczyć się tego języka, prawdopodobnie zgadza się z Markiem Twainem, który kiedyś oświadczył: „Nigdy nie wiedziałeś, do czego została stworzona wieczność. Ma dać niektórym z nas szansę nauki języka niemieckiego ”.

Nie zamierzamy kłamać, niemiecki jest trudny do nauczenia (czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego był to język ojczysty Einsteina?), na przykład nawet dwie godziny lekcji języka niemieckiego w tygodniu mogą prowadzić do niekończącej się podróży, dopóki nie nauczysz się jej efektywnie – mam na myśli możliwość prowadzenia swobodnej rozmowy! W każdym razie jest niezaprzeczalne, że jest to potężny język, ponieważ jest to najczęściej używany język w Europie! Dlaczego więc się tego nie nauczyć? Praca dla niemieckojęzycznych osób w Europie eksplodowała w ostatnich latach. Jeśli chcesz robić interesy w Niemczech, musisz mówić po niemiecku, w przeciwnym razie nie będzie szans dla tego biznesu. Ten post ma dać ogólne pojęcie o tym, jak niesamowity i zaskakujący jest język niemiecki.

Fakt # 1

Niemiecki alfabet ma dodatkową spółgłoskę

Na przykład niemiecki i angielski używają alfabetu łacińskiego, ale niemiecki zawiera dodatkową spółgłoskę „ß” i nazywa się „scharfes s”, co dosłownie oznacza „ostre s”. „ß” wymawia się jak jednak jak normalne s.

Fakt # 2

Jeśli umiesz już angielski to znaczy, że byłeś już w kontakcie z językiem niemieckim, znalazłeś wiele podobnych słów. Aby wymienić tylko kilka, słowa takie jak arogancki, lojalny, triumfujący, złoto i głód mają to samo znaczenie w obu językach.

Fakt # 3

Niemiecki jest używany na wszystkich sześciu kontynentach. W Europie jest to najczęściej używany język z populacją prawie 100 milionów rodzimych użytkowników języka i jest językiem urzędowym w:

  • Austrii
  • Szwajcarii
  • Luksemburgu
  • Liechtensteinie
  • Belgii

Jest uznanym językiem mniejszości w Rosji i Kazachstanie, a także w Namibii i południowym krańcu Brazylii. Znaczne mniejszości niemieckojęzyczne występują także w Australii, RPA, Boliwii, Paragwaju i Argentynie.

Fakt # 4

Pierwsza litera każdego rzeczownika zaczyna się od dużej litery

Niemiecki używa wielkich liter dla pierwszej litery rzeczownika. Naukowcy chcieli niedawno znieść tę zasadę, ale zdali sobie sprawę, że umieszczanie dużych liter w rzeczywistości sprawia, że ​​czytanie jest znacznie szybsze i łatwiejsze.

Fakt # 5

Słowa w języku niemieckim mogą być niewiarygodnie długie. Niemiecki ma możliwość tworzenia złożonych słów, co oznacza, że ​​możesz utworzyć długie słowo, łącząc jedno lub więcej razem. Wyniki mogą kończyć się słowem takim jak … zresztą sam sprawdź jakie najdłuższe niemieckie słowa uda Ci się znaleźć.

Piękno niemieckiego polega na tym, że umożliwia on wyrażenie idei w najgłębszej złożoności za pomocą tylko jednego słowa. Inne języki mogą wymagać całego zdania dla tego samego znaczenia.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>